Debiutancka płyta Amber Mark

Amber Mark, mieszkająca w Nowym Jorku wokalistka, autorka piosenek i producentka, wydała wyczekiwany przez fanów album „Three Dimensions Deep”.

Pierwsze długogrające dzieło Amber Mark ukazało się cztery lata po premierze jej drugiej EP-ki, „Conexão”. Wydawnictwo, które wypełnia 17 utworów, można podzielić na trzy części nawiązujące do osobistego i muzycznego rozwoju wokalistki: WITHOUT, WITHHELD i WITHIN. Zaczynając od uświadomienia sobie własnych kompleksów i zbiorowych lęków, Amber próbuje zrozumieć cierpienie i traumę świata. Odnalezienie spokoju i pewnego rodzaju duchowości poprzez zgłębianie teorii na temat wszechświata, doprowadziło do świeżego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość oraz na siebie samą. „Three Dimensions Deep” to jednocześnie głębokie, koncepcyjne dzieło i list miłosny do samej siebie, przeplatane kwestiami dotyczącymi własnej wartości czy egzystencjalnymi rozmyślaniami. A wszystko ubrane w wielkomocarstwową, błyszczącą popową produkcję.

POSŁUCHAJ W STREAMINGU

Muzycznie na płycie mieszają się rozmaite inspiracje i gatunku, a Amber śmiało czerpie z funku, R&B, soulu i hip hopu, dodając do wszystkiego smaczki z różnych zakątków świata, które poznała jeszcze jako dziecko, podróżując ze swoją nieżyjącą już matką.

– „Three Dimensions Deep” to muzyczna podróż przepełniona pytaniami, które zadajesz sobie, gdy zaczynasz szukać odpowiedzi we wszechświecie – wyjaśnia Amber. – Mamy tylko trzy wymiary, w ten sposób postrzegamy świat, ale co jeśli zaczniemy szukać odpowiedzi wewnątrz świata.

Z pierwszą falą pandemii, w 2020 roku, Amber Mark wykorzystała swe domowe, nowojorskie studio, by realizować nagrania oraz towarzyszące im amatorskie klipy i grafiki. Cała seria składająca się z coverów, ale i oryginalnych kompozycji otrzymała tytuł „Covered-19”. Po tym cyklu, we współpracy z Empress Of nagrała protest song „You’ve Got To Feel”, który doczekał się wyróżnienia na antenie BBC Radio 1. W ubiegłym roku Amber można było usłyszeć w house’owym numerze „HEAT” DJ-a Paula Woolforda. Także w 2021 roku wzięła udział w sesji Apple Music Home, w ramach której wykonała swoją interpretację „Somebody That I Used To Know” Gotye. Od debiutanckiej EP-ki „3:33AM” z 2017 roku, Amber Mark zdołała zgromadzić już 430 milionów streamów i znaleźć rzeszę fanów na całym świecie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s