FOALS wypuścili swój najbardziej popowy singiel – utwór „2AM” to kolejna zapowiedź nowej płyty

FOALS rozbudzają apetyty fanów przed premierą nowej płyty. Wiemy już, że album będzie nosił tytuł „Life Is Yours”. Kolejnym po „Wake Me Up” singlem promującym to wydawnictwo jest utwór „2AM”.

„2AM” to roztańczona, pełna pozytywnej energii piosenka, przywołująca skojarzenia z takimi hitami zespołu jak „My Number” i „In Degrees”. Euforyczne brzmienie podbijają charakterystyczne dla zespołu skrzące riffy, a dla kontrastu – jak wskazuje tytuł – w tekście znajdziemy nocną melancholię. 

Pod względem muzycznym „2AM” to jedna z naszych najbardziej popowych piosenek. Jeśli chodzi o słowa, opowiada o serii powtarzających się, destrukcyjnych nawyków, które wiele osób podziela. Na pewno jest to coś, z czym ja się muszę zmagać. Wyrażenie tego, co czuję poprzez tak radosną muzykę, było iście katartycznym doświadczeniem. Nagranie tej piosenki dało mi poczucie ulgi i nadzieję na zmianę – mówi frontman Yannis Philippakis.

Za produkcję „2AM” odpowiadają John Hill (Portugal. The ManFlorence + The MachineCage The Elephant) i Dan Carey (Tame ImpalaFontaines D.C.). Utwór został zarejestrowany w Real World Studios, w Bath oraz w należącym do Careya studiu w Londynie. Miksami zajął się laureat GrammyManny Marroquin (Post MaloneKanye WestRihanna).

„2AM” i „Wake Me Up” nadają ton nadchodzącej płycie „Life Is Yours”. Trio, które poza Philippakisem, tworzą Jimmy Smith i Jack Bevan, ruszyło z pracami nad materiałem w londyńskiej sali prób podczas zimowego lockdownu w 2020 roku. W takich okolicznościach nowa muzyka szybko zaczęła przechylać się w stronę eskapizmu, zaraźliwej energii, słonecznych melodii i tekstów przenoszących słuchacza w czasie i przestrzeni. Album, na co wskazuje tytuł, zawiera elementy odrodzenia, dlatego też FOALS nieco inaczej podeszli do jego tworzenia. Tym razem postawili na różne konfiguracje producentów i inżynierów.

„Life Is Yours” będzie następcą wydanego w 2019 roku najbardziej ambitnego, dwuczęściowego dzieła „Everything Not Saved Will Be Lost”, które zapewniło Anglikom numer 1 na brytyjskiej liście sprzedaży oraz BRIT Award dla najlepszej grupy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s