Słodko-gorzki singiel promujący debiutancki album zespołu Heima

„Halo!” to następny singiel zespołu Heima, który wprowadza nas w klimat nadchodzącej płyty artystów. Album pod tytułem „W domu” ukaże się już 16 lutego 2022 roku nakładem wytwórni Agora Muzyka.  

KUP ALBUM

To utwór o tym, że źle się dzieje. Wszystko dzieje się na wspak. O tym, że każdy powinien mieć prawo do kochania kogo chce i nikt nie może mu tego zabraniać. O wszechobecnej nienawiści wyłaniającej się w każdej, najprostszej życiowej sytuacji. To krzyk o normalność. Halo! Czy nas słychać? 

Do „Halo!” powstała również piękny teledysk w klimacie sylwestrowym. Zero cięć, slow motion, wszystko od tyłu.

Olga Stolarek – wokalistka i autorka tekstu o utworze: 

Halo! to prosta piosenka o trudnych sprawach. Czemu prosta? Bo o trudnych sprawach powinno się mówić najprostszym możliwym językiem, żeby każdy zrozumiał. Był moment, kiedy moja głowa nie chciała mi pozwolić na opublikowanie tekstu, który nie brzmi jak poemat. Ale wreszcie zrozumiałam, że nie zawsze wszystko musi brzmieć, jak z tomiku wierszy Szymborskiej. Czasem trzeba wyciągnąć artylerię najprostszych słów, żeby przekaz dotarł do jak największego grona. 

Do Halo! powstał przepiękny teledysk, który stworzyliśmy wraz z chłopakami z Brave Boy Studio. W klipie w trochę inny sposób można dostrzec główny temat utworu. WSZYSTKO DZIEJE SIĘ NA WSPAK. 

Heima – czyli w domu…

Heima to łódzki zespół, który tworzy swój przytulny świat od końca 2017 roku. Ich muzyczna wrażliwość płynnie porusza się między różnymi gatunkami, jak indie pop, art rock czy shoegaze. Jednak cała twórczość zespołu ma wspólne mianowniki. Ujmujący wokal, nastrojowe partie gitar, oraz ciekawa warstwa rytmiczna tworzą połączenie o intrygującej, onirycznej aurze. Zespół ma na koncie kilkadziesiąt koncertów, w tym festiwali. Wystąpili między innymi na Soundedit Festival, FAMA, czy Songwriter Łódź Festiwal. W 2020 zostali laureatami nagrody Soundedit Spotlight, a w 2021 finalistami Jarocińskich Rytmów Młodych. Zespół współpracuje z łódzkim producentem Pawłem Cieślakiem. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s