Mahmood i Blanco zdobyli Sanremo i Spotify. Następny przystanek: Eurowizja

Mahmood i Blanco zdobyli Grand Prix 72. Festiwalu Piosenki Włoskiej Sanremo 2022, a chwilę później zostali rekordzistami Spotify. Wszystko za sprawą największego włoskiego przeboju ostatnich lat – „Brividi”.

W ciągu 24 godzin piosenka „Brividi” zgromadziła 3 586 498 odsłuchów, co jest nie tylko rekordem wszech czasów wśród włoskich produkcji, ale i najlepszym wynikiem w historii serwisu Spotify. Numer zadebiutował na szczycie list popularności na wszystkich włoskich platformach streamingowych oraz na 5. miejscu zestawienia Top 50 – Świat na Spotify. Na tym nie koniec sukcesów duetu i ich przeboju. Nakręcony w Amsterdamie klip do nagrania i występ Mahmooda i Blanco w Sanremo mają razem 14 milionów odsłon.

Wygrana w Sanremo zapewniła duetowi udział w Konkursie Piosenki Eurowizji, gdzie Mahmood i Blanco oczywiście będą reprezentować Włochy.

„Brividi” to romantyczna ballada, do której Mahmood i Blanco napisali słowa. Za kompozycję oraz produkcję nagrania odpowiada Michelangelo. Choć Mahmooda i Blanco dzieli 10 lat, uchwycili w piosence uniwersalny strach związany z miłością, przedstawiając temat z dwóch różnych perspektyw.

– W „Brividi” dwóch chłopaków, z różnych pokoleń, kocha z tym samym entuzjazmem i z tą samą obawą przed popełnianiem błędów w miłości – wyjaśnia Mahmood. – Obydwaj nie potrafią wyrazić tego, co czują, pragnąc jednocześnie nieograniczonej niczym miłości. Romantyczną wizję i tę bardziej konkretną odsłonę miłości łączy pragnienie czystego, całkowicie wolnego uczucia.

– „Brividi” reprezentuje te wszystkie chwile, kiedy emocje obnażają nasze prawdziwe oblicze – dodaje Blanco. – Piosenka oddaje taki stan ducha, który można wyrazić tylko przez śpiew i krzyk. To utwór nie tylko o mnie czy o Mahmoodzie, ale o wszystkich innych. Bez względu bowiem na wiek, uczucia – a szczególnie miłość – sprawiają, że człowiek staje się jednocześnie bardzo kruchy i szczęśliwy.

Mahmood to jeden z najbardziej oryginalnych popowych twórców, który może pochwalić się 12 platynowymi i 9 złotymi wyróżnieniem we Włoszech oraz 6 platynowymi i 3 złotymi certyfikatami w innych krajach. Łącznie zgromadził półtora miliarda streamów.

Blanco to jeden z najciekawszych głosów na włoskiej scenie i objawienie 2021 roku. W ciągu roku zgromadził 28 platynowych płyt, 7 złotych oraz miliard streamów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s