Bastille – nowy album „Give Me The Future” już dostępny

Nowy album Bastille już dostępny. Płytę promuje singiel „Shut Off The Lights”.

„Give Me The Future” ma wszystko, co powinien mieć popowy album i wyróżnia się jako najlepsze i najbardziej obszerne dzieło Bastille –
Clash 8/10

Najbardziej angażująca, żywa i po prostu naprawdę świetna płyta –
Dork 4/5

Najlepszy album od czasu „Bad Blood” Gigwise

Najlepsza i najbardziej zaskakująca płyta w ich dotychczasowej karierze
 – Rolling Stone UK

Płyta „Give Me The Future”, zainspirowana filmami science fiction, grami wideo i VR, zabiera słuchacza do wolnego od obostrzeń świata science fiction, miejsc, gdzie można podróżować w czasie, być kim się chce, robić, co się chce, korzystać z nowych technologii i zatracać się we własnej wyobraźni.

Bastille we współpracy z wytwórnią EMI i serwisem Spotify przygotowali niezwykły projekt FutureScape Dream Analyser, którego częścią jest sztuczna inteligencja.

Nowatorskie, interaktywne przedsięwzięcie, zachęca fanów, by anonimowo zamieszczali na stronie Future Inc. opisy swoich snów. Zebrane dane poddane zostaną analizie i połączone w kolektywny, wizualny krajobraz senny w formie unikatowego strumienia obrazów, które ostatecznie – z pomocą sztucznej inteligencji – stworzą The Dream Gallery i pozwolą użytkownikom wizualizować swoje sny.

Powstały w ten sposób kolektywny sen posłuży do zilustrowania poszczególnych utworów z płyty „Give Me The Future”, a senne obrazy towarzyszące nowym piosenkom Bastille dostępne będą wyłącznie na platformie Spotify. Okładka playlisty zespołu zostanie zastąpiona przez pierwszą w historii Spotify grafikę przygotowaną przez sztuczną inteligencję. Ponadto strona FutureInc.world będzie zintegrowana z aplikacją Spotify, grając muzykę z albumu podczas fazy pozyskiwania snu.

Strona pokaże także projekcję snów zespołu, zapraszając fanów w podróż do ich podświadomości. Użytkownicy będą ponadto zachęcani, by wracać na stronę i obserwować, jak ewoluuje nasze wspólne marzenie senne.

Jeśli chodzi o muzykę, na „Give Me The Future” słyszymy basowe linie w klimacie disco, syntezatorowe orkiestracje, gitary, futurystyczny gospel, dźwięki statków kosmicznych, euforyczne smyki, vocoder, zniekształcony wokal, chór technicznych oraz całe mnóstwo bitów. Tytułowy numer to ukłon w stronę Phila Collinsa i The Police, „Shut Off The Lights” to dźwiękowy list miłosny do „Graceland” Paula Simona a „Stay Awake” na pewno przywoła skojarzenia z Daft Punk czy Quincym Jonesem.

Do pracy nad nową płytą Bastille po raz pierwszy zaprosili osoby zewnątrz. I chociaż głównymi producentami są Dan Smith i stały współpracownik zespołu Mark Crew, przy „Distorted Light Beam” muzycy pracowali z Ryanem Tedderem (Adele, Paul McCartney, Taylor Swift), z kolei współautorem „Thelma + Louise”, „Stay Awake” i „Back To The Future” jest Rami Yacoub („…Baby One More Time” Britney Spears, album „Chromatica” Lady Gagi). Swój udział w tworzeniu materiału mieli również brytyjscy autorzy piosenek Jonny Coffer, Plested i Dan Priddy. Ponadto w nagraniach udział wziął uznany aktor, muzyk, reżyser i aktywista Riz Ahmed, którego głos pojawia się w „Promises”.

W ramach promocji „Give Me The Future”, w najbliższych miesiącach Bastille da serię koncertów w Wielkiej Brytanii, by w maju i czerwcu wyruszyć w trasę po USA.

Pozwól Bastille powitać Cię w przyszłości już teraz…

Lista utworów „Give Me The Future”:

1. „Distorted Light Beam”
2. „Thelma + Louise”
3. „No Bad Days”
4. „Brave New World” (Interlude)
5. „Back To The Future”
6. „Plug In…”
7. „Promises” (by Riz Ahmed)
8. „Shut Off The Lights”
9. „Stay Awake?”
10. „Give Me The Future”
11. „Club 57”
12. „Total Dissociation” (Interlude)
13. „Future Holds” (feat. BIM)

Po wydaniu ostatniego albumu, zamykającego nieoficjalną trylogię „Doom Days” z 2019 roku, kwartet Bastille postanowił nieco poeksperymentować ze swym brzmieniem. W ubiegłym roku zespół wydał EP-kę „Goosebumps” z udziałem Grahama Coxona i producenta Kenny’ego Beatsa.

Płyta „Doom Days” została znakomicie przyjęta, docierając do top 5 list sprzedaży w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Wcześniej taka sztuka udała się tylko Queen i The Beatles.

W 2019 roku Bastille ugruntowali swoją pozycję jednej z najlepszych koncertowych grup na świecie, wyprzedając występy po obu stronach Atlantyku. Na początku 2020 roku Bastille otrzymali 6 nominacji do BRIT, w tym po raz drugi w kategorii Najlepsza brytyjska grupa. W styczniu 2021 roku ukazał się dokumentalny film „ReOrchestrated” poświęcony formacji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s