Premiera długo oczekiwanego albumu Ewy Farnej “Umami”!

“Umami – to wielobarwna płyta bez naklejki, to ja w najbardziej nieuczesanej wersji, różnorodna. To komplet moich smaków” – to chyba najlepsza rekomendacja samej artystki do sięgnięcia po to wydawnictwo! 

Przedsmakiem albumu były single, które już wskazywały na to, że cała płyta będzie niesamowitą mieszanką muzyczną. Również teksty utworów pokazały, że jest jedną z najważniejszych w dorobku Ewy Farnej. 

Singiel „Ciało”, poruszał tematykę ciałopozytywności. Klip odbił się bardzo szerokim echem w mediach, na nowo prowokując dyskusję o tak istotnym zagadnieniu – samoakceptacji. „No Nie” był kolejnym statementem Ewy Farnej, dotykającym nie mniej ważnego tematu – zdrowia psychicznego i sztuki mówienia „nie”. W wyjątkowym, wzruszającym utworze „Wersja 2.0” artystka spotkała się ze sobą z okresu dzieciństwa, jednocześnie celebrując tym singlem 15-lecie obecności na scenie. 

Bardzo istotny w opowieści o albumie jest jego tytuł – “Umami” – to piąty smak, dzięki niemu jedzenie smakuje kompletnie i w sposób pełny. To smak, którego nie da się do końca zdefiniować…po raz pierwszy spotykamy się z nim w mleku matki. To określenie momentu życia, w którym jest Ewa Farna. Tym dopełnieniem i pełnią stało się dla niej macierzyństwo. Jak mówi artystka o tytule płyty: 

„Dla każdego UMAMI może być czymś innym - dla mnie stało się nim macierzyństwo, które wzbogaciło moje wcześniej też smaczne i szczęśliwe życie, jednak teraz to jeszcze jeden krok naprzód, następny poziom” 

Utwory, to efekt pracy Ewy Farnej z artystami z całej Europy, zestawem wspaniałych producentów, inżynierów dźwięku, kompozytorów. Przy tworzeniu płyty Ewa współpracowała m.in. z niesamowitą Mery Spolsky, Margaret, Kacezetem, Mikołajem Trybulcem, Sarsą oraz Magdą Wójcik, która ostatnio współpracuje m.in. z Sanah. W utworze “Smutna piosenka” usłyszymy znakomitego Krzysztofa Zalewskiego

ZAMÓW ALBUM

POSŁUCHAJ ALBUMU W SERWISACH STREAMINGOWYCH

fot. materiały prasowe / Warner Music Poland

Ewa Farna to artystka kompletna, jest piosenkarką, autorką tekstów, kompozytorką, producentką. Jej silna osobowość medialna i odważne posty w mediach społecznościowych powodują, że jej wypowiedzi są szeroko komentowane a opinia publiczna nie przechodzi obok nich obojętnie. To znana wojowniczka poruszająca tematykę ciałopozytywności, empatii do siebie i ludzi wokół, zdrowia psychicznego, naturalności a często to wszystko z dystansem i humorem. 

Artystka wydała w sumie 4 albumy w języku czeskim i 5 albumów w języku polskim. Każdy z nich otrzymał wiele nagród muzycznych. Single znajdowały się na pierwszych miejscach list przebojów i osiągały znakomite wyniki w serwisach streamingowych.  

Niesamowity głos i sceniczna energia Ewy Farnej sprawiają, że jest bez wątpienia jedną z najpopularniejszych wokalistek w Polsce i Czechach. Jej piosenki były odtwarzane ponad 30 milionów razy w serwisie Spotify

Artystka z sukcesem prowadzi również podcast związany z właśnie wydaną płytą o tym samym tytule – „Umami” 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s