Ladaco (Rafał Benedek) z nowym singlem „Jezioro Łabędzie”

Ladaco prezentuje kolejny singiel zapowiadający jego drugi album studyjny pt. „Drugie Primo”, który ukaże się w 2022 roku. „Jezioro Łabędzie” to refleksyjno-nostalgiczna odsłona Artysty, której jego fani jeszcze nie poznali. Sugestywne obrazy banalnej codzienności – wyblakły widok z balkonu, koty sąsiada – płyną powolnie w rytm hip-hopowego retro beatu. Kontrapunktem do zwrotek opisujących szarą codzienność jest podnoszący na duchu refren, w którym mowa jest o życiu na „najlepszym z możliwych światów”.

„Kiedy myślę o tym kawałku, wyobrażam sobie mieszkanie w bloku, w centrum dużego polskiego miasta, z nieokreślonym ale bardzo szerokim widokiem na całą metropolię: monotonnym, rozpościerającym się aż po horyzont. Myślę sobie, że to przynajmniej w jakiejś części, codzienność każdego z nas – ta szara, o której się nie mówi. W teledysku nagranym ‘z ręki’, podczas weekendowego spaceru starałem się zbliżyć do tej szarości i okazało się, że z bliska nabiera kolorów. Pomyślałem wtedy, że idealnie oddaje klimat tego kawałka. A efekty możecie zobaczyć tu: 

Ladaco, to sceniczne alterego Rafała Benedeka – wokalisty i multiinstrumentalisty, którego muzyka jest fuzją popu, alternatywy, elektroniki i analogowych brzmień żywych instrumentów. Jego znakiem rozpoznawczym jest rozbrajająca w swojej bezpośredniości mieszanka ironii i melancholii. Klimatyczne teksty w połączeniu z wielowymiarową muzyką, tworzą bogaty i niepowtarzalny świat pełen zwrotów akcji.

Śledź Ladaco w social media:
IG: https://www.instagram.com/ladaco_official/
FB: https://www.facebook.com/ladacomusic
Posłuchaj poprzednich singli: https://www.youtube.com/c/LadacoOfficial/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s