Artaktywistka MICUŁA z najnowszym klipem o katastrofie klimatycznej. Posłuchaj “What a Nice End”

Rozpad świata, który znamy jest nieuchronny. W obliczu zmian klimatycznych, kryzysu humanitarnego i pogłębiających się nierówności społecznych oczekujemy zmierzchu patriarchatu i wzejścia narracji ekofeministycznej, socjalnej, antykapitalistycznej. 

Klip do utworu “What a Nice End” zrobiły wyłącznie kobiety. Reżyserka i artystka wizualna Katarzyna Borelowska oraz fotografka i dokumentalistka Agata Grzybowska przyjęły zaproszenie MICUŁY na podróż po końcu świata. Tym filmem Artystki zadają pytania o konieczność końca, a jego wizja wcale nie jest tragiczna i postapokaliptyczna. Koniec antropocenu, ludzkiej patriarchalnej i kapitalistycznej dominacji będzie oddechem dla innych Istot. Może koniec się zbliża, a może już dawno nastąpił i wszystko wokół nas jest iluzją, symulakrą? Jak w wierszu Miłosza “innego końca świata nie będzie”. Co zostanie po nas, kiedy wyginiemy?

“Oh what a nice way to end the world. Silence, offline, end, that’s all.” / słowa: Kamil Błoch & MICUŁA / muzyka: MICUŁA / produkcja muzyczna: Tymek Witczak, Grzegorz Rdzak (Shaiba).

MICUŁA – Artystka (ona/jej) wokalistka, aktorka, songwriterka, feministka, aktywistka, producentka filmów i organizatorka wydarzeń, pedagożka głosu, osoba panseksualna. Dyrektora Artystyczna i Producentka imprezy Babskie Granie. Znana dotychczas i wielokrotnie nagradzana za projekty artaktywistyczne i performatywne. Podwójna Laureatka 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Jej teledyski są nagradzane na zagranicznych festiwalach. Pisze piosenki, wymyśla i produkuje teledyski w estetyce queerowej i kampowej.

Więcej:

https://linktr.ee/miculaofficial 

https://www.instagram.com/miculaofficial/

https://www.facebook.com/miculaofficial

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s