Anna Kamińska i Emil Smardzewski – nowy duet na polskiej scenie muzycznej prezentuje swój deszczowy singiel

Anna Kamińska i Emil Smardzewski spotkali się przeszło trzy lata temu. Ona przyniosła ze sobą szczere teksty i jazzowo-folkową emocjonalność, on rockowo-popowy temperament i aranżacyjną odwagę, połączyli to wszystko z różnorodnym instrumentarium oraz współbrzmieniem wokali i tak właśnie stworzyli ten symbiotyczny duet, który ciężko skategoryzować. Muzyka, którą tworzą to mieszanka dwóch różnych osobowości, stanów, emocji. Wzajemnie się inspirują odkrywając coraz to nowe lądy. Nie tak dawno nagrali Sunny Day, czyli swoją słoneczną piosenkę, ale ostatnimi czasy więcej padało, czego efektem jest ich najnowszy singiel – Rainy Day, dryfujący w strony dopieszczone elektroniką, hipnotyzującą gitarą, monotonną kalimbą i rozlewającym się współbrzmieniem wokalu.

Jak sami mówią:

Rainy Day to nasza muzyczna interpretacja deszczowej aury. To dźwiękowe obrazy, które zmalowały nam krople deszczu.

Autorem video do piosenki jest Janek Kamiński.

Ania i Emil współtworzą również autorski projekt o nazwie „kilka czułości”, z którym zdobyli I miejsce na Festiwalu im. Piotra Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim oraz I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Szlakiem Bardów w Warszawie.
Aktualnie pracują nad debiutancką płytą, którą planują wydać na wiosnę 2022 roku.

Kim są Anna Kamińska i Emil Smardzewski?

Anna Kamińska – songwriterka, która bardzo szybko się wzrusza, a w muzyczną podróż zabiera ze sobą pianino, ukulele i autoharfę. Ciągle poszukuje, uważa, że podczas tej fascynującej, nierzadko zaskakującej, muzycznej podróży najważniejsza jest szczerość, ale również ciekawość i odwaga. Swoją emocjonalność zamienia w piosenki w projekcie kilka czułości, a w muzyce zakochała się, kiedy jako mała dziewczynka usłyszała utwory zespołu The Beatles. Skończyła wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Poznaniu, dziennikarstwo i komunikację społeczną oraz komunikację wizerunkową na Uniwersytecie Wrocławskim. Doświadczenie zdobywa także na wszelkiego rodzaju warsztatach i festiwalach (m.in. I miejsce na Festiwalu Beatlemania,  III miejsce na Festiwalu Frazy, III miejsce na 51. Studenckim Festiwalu Piosenki). Aktywnie uczestniczy w projektach teatralnych: Nico w spektaklu „Jeździec Burzy” – reż. C. Studniak, scen. A. Jakubik, Dziewczyna w musicalu „Czasy” – scen. Sz. Barabach, reż. M. Kiljan, Marlenka w spektaklu „Hotel Breslau” w Teatrze Ekstrawersja – scen. i reż. K. Konik. 

Emil Smardzewski – instrumentalista, kompozytor, aranżer, realizator dźwięku. Poza muzyką pasjonuje go elektroakustyka, motoryzacja i fotografia. Na przestrzeni lat zgromadził całkiem pokaźną kolekcję różnorodnych mikrofonów. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz technikum realizacji dźwięku w Szkole Muzyki Nowoczesnej, tamże. Doświadczenie zdobywa również podczas różnorodnych warsztatów pianistycznych oraz jako akompaniator (wielokrotnie wyróżniany za wyjątkowo dobry kontakt z solistą) podczas festiwali m.in. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Festiwal Twórczości Jacka Kaczmarskiego w Zgorzelcu. Aktualnie w roli realizatora dźwięku związany z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Jest aktywnym muzykiem, zaangażowanym w wiele projektów artystycznych jako kompozytor, aranżer oraz wykonawca m.in. Kwarta w Nocy, kilka czułości, She-la, Syrena – monomusical, Paihivo.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s