Album Marii Dębskiej zawierający piosenki z filmu “Bo we mnie jest seks. Piosenki Kaliny Jędrusik” – już dostępny na płycie winylowej!

Maria Dębska – odtwórczyni głównej roli w filmie „Bo we mnie jest seks”, wcieliła się w Kalinę Jędrusik – zjawiskową aktorkę i piosenkarkę, pierwszą seksbombę PRL-u i polską Marylin Monroe. Kalina Jędrusik kusiła wdziękiem i seksapilem, elektryzowała panów, a panie oburzała. Maria Dębska z niezwykłą precyzją i oddaniem odtworzyła tę wyjątkową postać. Nagrała przy tym jedyny w swoim rodzaju album z jej piosenkami, w brawurowy sposób oddając klimat, atmosferę i charakterystyczny dla Kaliny Jędrusik sposób interpretacji utworów.

„Bo we mnie jest seks” w wersji winylowej to 9 największych przebojów Kaliny Jędrusik, dla której nieprzypadkowo piosenki pisali między innymi Starsi Panowie, czyli Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora, i to w większości ich kompozycje zdobią album. Dodatkowo na płycie znajdziemy instrumentalny utwór „Salto”, skomponowany specjalnie na potrzeby filmu przez Radosława Lukę.

Album na płycie winylowej, można zamówić na stronie KulturalnySklep.pl

Tracklista:

Strona A

1. Uśmiechnij się, Polaku

2. Dla Ciebie jestem sobą

3. Nie budźcie mnie

4. Patrzę na ciebie

5. Salto (instr.)

6. Rzuć chuć

Strona B

1.  Z kim tak ci będzie źle jak ze mną

2.  Wszystko skończone

3.  La valse du mal

4. Bo we mnie jest seks

(fot. Bartek Mrozowski)

„Bo we mnie jest seks” to ważny fragment życia Kaliny Jędrusik, o której śmiało można powiedzieć – ikona polskiej popkultury. To historia wzlotów i upadków jej zawrotnej kariery. Wydarzeniom z życia Jędrusik towarzyszy atmosfera szalonej zabawy środowiska ówczesnej śmietanki towarzyskiej. Na ekranie zobaczymy także inne barwne postaci polskiej kultury: Kazimierza Kutza (Borys Szyc), Tadeusza Konwickiego (Paweł Tomaszewski) czy twórców Kabaretu Starszych Panów – Jeremiego Przyborę (Rafał Rutkowski) i Jerzego Wasowskiego (Dariusz Basiński). 

Maria Dębska za rolę Kaliny Jędrusik w filmie „Bo we mnie jest seks” otrzymała Złote Lwy na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Film „Bo we mnie jest seks” miał swoją premierę 19 listopada.

Zobacz oficjalny trailer na YouTube.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s