Fińska gwiazda pop zainspirowana latami 80′. ILON przedstawia „dream”

ILON, wchodząca gwiazda na popowej scenie, prezentuje swój czwarty singiel „dream„. Po międzynarodowym sukcesie piosenek „selfish love„, „catch-22” i „tobacco„, pochodząca z Finlandii artystka proponuje zainspirowany późnymi latami 80., ale niepozbawiony współczesnych brzmień nowy utwór.

– „dream” jest jak senny pijacki obrazek dziewczyny zagubionej w tłumie, miotającej się między nadzieją a złamanym sercem – wyjaśnia ILON. – To tęsknota za zakończeniem miłosnej historii, która nigdy się nie wydarzyła. A co jeśli to ona jest tą, która odeszła?

Za produkcję „dream” odpowiada Ilkka Wirtanen, z którym ILON wspólnie napisała piosenkę jak i swe poprzednie numery.

Posłuchaj „dream”

Wcześniejsze single ILON często można było usłyszeć w fińskich rozgłośniach, ale także na antenach w całej Skandynawii, państwach nadbałtyckich, Niemczech czy w studenckich amerykańskich radiach. 21-letnia artystka została zauważona przez platformy streamingowe, czego przykładem miejsce na ważnej playliście New Music Friday we wszystkich skandynawskich krajach. Teosto, odpowiednik ZAiKS-u z Finlandii, uznał Ilon za najważniejszą fińską artystkę w tym roku. W trakcie króciutkiej kariery, wokalistka zdążyła już współpracować z laureatem Grammy, Finneasem Billie Eilish, Halsey) oraz wchodzącym gwiazdorem, JC Stewartem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s