GAYLE daje upust swej złości w piosence „abcdefu”!

GAYLE, nieustraszona, szczera i charyzmatyczna 17-letnia artystka, przedstawia utwór „abcdefu”.

„abcdefu” to minimalistycznie zaaranżowany niepozbawiony ironii numer o rozstaniu z eksplodującym niepokarmioną energią refrenem. Za produkcję utworu odpowiada Pete Nappi (Kesha, Anne Marie, Madison Beer, Illenium).

– Ta piosenka powstała, kiedy tak bardzo starałam się być miłą, pełną szacunku byłą dziewczyną, do tego stopnia, że odbijało się to negatywnie na mnie – wyjaśnia GAYLE. – Zaczęłam się więc zastanawiać, dlaczego mam być miła dla kogoś, kto mnie wykorzystał. Dlaczego nie mam pozwolić sobie na złość?

Posłuchaj „abcdefu”

Klip dopełnia tekstu piosenki. W teledysku widzimy GAYLE, która postanowiła dać upust swej złości i razem z przyjaciółmi odwiedza dom byłego chłopaka. Niewdzięcznik na finał dostaje tort z napisem „FU” oraz filmik dokumentujący niekoniecznie przyjazną wizytę.

Nieustraszona, szczera i charyzmatyczna GAYLE ma już ponad 5 milionów odsłuchów swych piosenek, które w równiej mierze dodają siły słuchaczom, co wzmacniają samą artystkę.

Dorastając w okolicach Dallas, GAYLE zaczęła śpiewać w wieku 7 lat, kiedy w szkole odkryła Ellę Fitzgerald. W wieku 14 lat, poznała popową autorkę piosenek i wydawcę, Karę DioGuardi, która została jej mentorką.

– GAYLE przykuła moją uwagę swą wrażliwością a jednocześnie siłą, seksownymi tekstami i mocnym głosem – wyjaśnia Kara DioGuardi. – Powaliła mnie jej umiejętność do przenoszenia życiowych doświadczeń do swojej muzyki. Jestem szczęśliwa, że miałam swój udział w przedstawieniu jej całemu światu.

GAYLE zadebiutowała śmiałym i pełnym wyznań utworem „dumbass” na początku 2020 roku. Numer  trafił m.in. na prestiżowe playlisty m.in. New Music Friday na Spotify oraz Rising: Pop na Tidal. Piosenka zyskała też wiralową popularność, czego efektem były remiksy, za które odpowiadają The Him oraz Ashworth.

Kolejne  single w dorobku GAYLE to „z” (osobisty komentarz na temat Pokolenia Z), „happy for you” (piosenka o toksycznym związku) i „orange peel” (rozmarzony utwór w klimacie pop-R&B z pikantną grą słów „I can make a man go, like a motherfucking mango„).

– Po premierze „dumbass” słyszałam, jaka jestem dzielna – mówi GAYLE. – Tymczasem ja myślałam, że mówię o czymś, przez co większość z nas przechodzi. Czy to naprawdę odwaga? Piszę piosenki o własnych doświadczeniach, mając nadzieję, że inni znajdą w nich coś, co pozwoli im oswoić się z własnymi emocjami. Chcę, by każdy robił to, co go uszczęśliwia i by miał więcej śmiałości w byciu sobą.

Z kontraktem z Atlantic w ręce oraz 63 milionami streamów 100 milionami odsłon filmików z jej muzyką na TikToku, gotowa jest prezentować kolejne piosenki i swą nieprzeciętną osobowość.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s