W lesie z Rat Kru i Paprodziadem. Posłuchajcie nowego utworu “DRZEWA”.

“Kochajmy drzewa, bo bez nich umrzemy w betonie jak karaluchy” – z taką myślą zespół Rat Kru oddaje w ręce fanów nowy singiel. Tym razem chłopaki do współpracy zaprosili Paprodziada – lidera grupy Łąki Łan.

Rat Kru to formacja, w skład której wchodzą Witold Skrzypczak i Paweł Horbowy. Działają od 2016 roku, a swoją twórczość często określają mianem techno-rapu. Nie są zamknięci na różne muzyczne style, choć w ich twórczości słychać wyraźne nawiązania do klubowej sceny lat 90-tych. Utwory takie jak “Cześć”, “Ego”, “Świnia” znalazły się na debiutanckiej płycie duetu pt. “Rok Szczura”. W roku 2021 chłopaki wydali trzy single – psychodeliczne “Grzyby” z Mery Spolsky, szalone “DMT”, do którego zaprosili rapera Rau Performance, a także energetyczny “Go RAT KRU!”. Teraz Ratkrusi przedstawiają swój nowy numer, który wykonują wspólnie z Włodzimierzem Dembowskim, czyli popularnym Paprodziadem.

“DRZEWA”, kolejny singiel zapowiadający nowy album Rat Kru pt. “Winogrady”, to piosenka o pierwotnej sile natury. Podczas pracy nad muzyką chłopaki inspirowali się m.in. serialem “Ballada o Januszku”, a także muzyką Czesława Niemena. W teledysku do utworu, oprócz wspomnianych wcześniej muzyków, możemy zobaczyć także Julię Rover, która znana jest z wielu poznańskich kolaboracji artystycznych. I choć sam klip nagrany został w przeciągu zaledwie 3 godzin to duet zaznacza, że “czuć w nim ducha boru”.

Piosenka “DRZEWA” jest już dostępna we wszystkich serwisach streamingowych. Teledysk do utworu można znaleźć na kanale Kayax TV na Youtubie.

Facebook: www.facebook.com/ratkru 

Instagram: www.instagram.com/ratkrumusic

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s