Poznańskie DISCOPOGO zaprasza do zabawy na poważnie / DEBIUTANCKI ALBUM

Poznańska formacja DiscoPogo wydała debiutancki album długogrający „Nasz klient nasz funk”.

Zespół istnieje od 2015 roku i ma swoją bazę operacyjną w Poznaniu. W grudniu 2016 wydali album EP „DiscoPogo” z 4 autorskimi utworami, natomiast we wrześniu 2019 ukazał się drugi EP „All Inclusive”, z 5 autorskimi utworami.

Motto DiscoPogo brzmi: Bawimy się na poważnie! Z pozoru paradoksalne, jednak najlepiej oddaje postawę zespołu, który lubi się bawić tworząc muzykę która nigdy się nie nudzi.

Zespół powstał z inicjatywy Vincenzo Corsini który, po występach jako gość Strachów na Lachy i po nagraniu utworu „My name is Jeżyce” razem z Kamilem Durskim z Atlvnta i z „Kuzynem” z Pidżamy Porno, zdecydował założyć własny zespół.

Po zwycięstwie w festiwalu Dobrze Rockująca Sobota w Opalenicy i zagraniem z tego tytułu przed Romantykami Lekkich Obyczajów i Pudelsami, wiele festiwali i lokali w całej Polsce czekało na ich występ w 2020 roku, jednak pandemia przełożyła wszystkie plany.

Teraz DiscoPogo jest w blokach startowych z mnóstwem nowych kawałków i jeszcze większą energią! Na koncertach DiscoPogo można posłuchać utwory z najnowszej płyty i popularne wśród fanów „Ona nie tańczy”, „My name is Jeżyce”, oraz utwory pierwszego i drugiego wydawnictwa zespołu, takie jak „All Inclusive”, „Starość nie młodość” czy „Move your bodhi”.

W związku z tym, że każdy członek zespołu ma inne doświadczenia i gusty muzyczne, kapela nie zamyka się w kręgu jednego gatunku, tworząc utwory różnorodne a jednak współgrające między sobą.

Członkowie zespołu:
Vincenzo Corsini – wokal
Michał Błaszak – gitara basowa
Marcin Bazanowski – perkusja
Mariusz Henschke – gitara elektryczna
Marcin Wyrwiński – instrumenty klawiszowe.

Koncert DiscoPogo składa się z utworów z pogranicza rocka, funku, ska, a nawet dance, nawiązujących do przeróżnych tradycji muzycznych, tak by ciągle bawić i zaskakiwać publiczność. Spójnym elementem występu są zabawne, ale nie pozbawione głębi teksty, rockowa energia i rytm przy którym chce się tańczyć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s