Thomas Headon: wdzięk, talent i dobre piosenki. Posłuchaj „Strawberry Kisses”

Thomas Headon zapowiada EP-kę „Victoria” i przedstawia nowy singiel „Strawberry Kisses”.

Pisałem EP-kę „Victoria” przez sześć miesięcy w różnych miejscach. Muzycznie to krążek, jaki zawsze chciałem nagrać i bardzo się cieszę, że się udało. W zasadzie to wgląd w mój pamiętnik z ostatniego półrocza. Dla mnie to duży krok – tworzenie piosenek, które są ultra szczere i bardzo dla mnie ważne. Cieszę się, że to zrobiłem i mam nadzieję, że jest tam gdzieś jakiś nastolatek, który doświadczył dokładnie tego, co ja, i będzie mógł się z tymi utworami utożsamiać – mówi Thomas Headon.

Thomas Headon urodził się w Londynie, a wychował w Melbourne. Zawsze jednak marzył, by wrócić do stolicy Anglii, by tam realizować muzyczną karierę. Matka Thomasa kazała mu jednak znaleźć poważną pracę, bo inaczej będzie musiał wrócić do domu. Do Londynu dotarł tuż przed pandemią. Za pośrednictwem TikToka zgromadził 14,7 milionów lajków i przyciągnął ponad 400 tysięcy followersów, publikując sesje live i prezentując swój pełen ironii, a zarazem uroku talent. Jako nastolatek nauczył się pisać i produkować muzykę, co zaowocowało debiutancką EP-ką „The Greatest Hits”. W ubiegłym roku Headon wydał EP-kę „The Goodbye”, która zgromadziła 50 milionów streamów na świecie. A wszystko to osiągnął przed ukończeniem 21 lat.

Teraz Thomas Headon zapowiedział nową EP-kę „Victoria”, która ukaże się 11 marca 2022 roku. Promuje ją singlem „Strawberry Kisses”. Do piosenki powstał teledysk, w reżyserii Thomasa oraz brytyjskiego fotografa Jordana Curtisa Hughesa. 

„Strawberry Kisses” opowiada o tym, jak spędziłem noc z kimś, z kim zupełnie się nie spodziewałem. To był klasyczny przypadek kogoś nie z mojej ligi, ale pomyślałem sobie, że co mi szkodzi spróbować. Już od pewnego czasu wykonuję tę piosenek na żywo, ale dobrze, że w końcu ludzie będą mogli jej posłuchać poza koncertami. To bez wątpienia moja najbardziej szczera i bezpośrednia piosenka. Musiałem wyjść ze swojej strefy komfortu, co nie do końca spodobało się mojej mamie – opowiada Thomas.

Singiel „Strawberry Kisses” to następca ostatniego hitu wokalisty pt. „Nobody Has To Know”.

W trakcie lockdownu Thomas, porównywany do Matty’ego Healya z The 1975, zgromadził 100 tysięcy followersów na Instagramie. Headon zdobył też uznanie mediów, na przykład rozgłośni Triple J, która uznała go za „imponującą siłę na popowej muzycznej scenie”. Thomas został również jednym a z pierwszych artystów, który został kuratorem playlisty „Our Generation” platformy Spotify. 21-latek ma też na koncie współpracę z amerykańską wokalistką Lizzy McAlpine przy piosence „Bored”, która zgromadziła 50 milionów streamów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s