FOALS nagrali nowy singiel! Posłuchaj „Wake me up” i zobacz klip

FOALS wrócili z nowym singlem pt. „Wake Me Up”. Utwór zapowiada nadchodzącą płytę zespołu, która planowana jest na 2022 rok.

„Wake Me Up” słyszymy gitary w klimacie Chic, gęste, synkopowe rytmy, charakterystyczne dla FOALS uderzenie i porywający refren. Piosenka stanowi naturalną ewolucję stylu zespołu, ze świeżymi wpływami, ale i sięganiem do korzeni.

Odbyliśmy z zespołem podróż, w trakcie której eksperymentowaliśmy z różnymi brzmieniami. Tym razem zależało nam na dość podstawowym połączeniu rytmu, groove’u i gitar. Chcieliśmy uchwycić fizyczny aspekt muzyki. No i miała być pozytywna energia – wyjaśnia frontman, Yannis Philippakis.

Eskapistyczny tekst piosenki różni się od wcześniejszych tematów poruszanych przez FOALS. Yannis oraz jego koledzy, Jimmy Smith i Jack Bevan, pojawili się w sali prób wczesnym rankiem. Nim skończyli pracę nad utworem, południowy Londyn spowity był mrokiem. Numer „Wake Me Up” powstawał w środku zimy z covidowymi restrykcjami dookoła. Takie okoliczności okazały się mieć ogromny wpływ na piosenkę, a muzycy inspiracji zaczęli szukać wewnątrz siebie.

Chciałem napisać piosenkę o tym, jak transportuję się do lepszego miejsca, w jakieś idylliczne okoliczności. Myślę, że większość z nas miało podobne odczucia przez ostatnie osiemnaście lat. Na pewnym etapie, każdy chyba chciał się obudzić w innym miejscu – kontynuuje Yannis.

Za produkcję „Wake Me Up” odpowiada nominowany do Grammy John Hill (Portugal The ManFlorence + The MachineCage The Elephant), a współproducentami zostali Miles James i A.K. Paul. Miksami zajął się z kolei laureat Grammy Manny Marroquin (Post MaloneKanye WestRihanna).

Hill czuwał nad całym nadchodzącym albumem tria razem z Danem Careyem (Tame ImpalaFontaines D.C.) oraz Jamesem i Paulem. 

Dotychczasowy dorobek FOALS zamyka najbardziej ambitne, dwuczęściowe dzieło „Everything Not Saved Will Be Lost”, które zapewniło Anglikom numer 1 na brytyjskiej liście sprzedaży oraz BRIT Award dla najlepszej grupy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s