WOJTEK MAZOLEWSKI – Premiera albumu „YUGEN” oraz singla i teledysku „Wszystko zmieni się”

Album YUGEN to mój osobisty zachwyt nad wszechświatem i jego nieograniczonym potencjałem, jest wyrazem wdzięczności za wszystko, co mnie spotkało na mojej drodze. 

Dziś premiera albumu „Yūgen (幽玄)” – nowego projektu Wojtka Mazolewskiego, który po wielu latach sięgnął do pierwszego instrumentu, z którym zaprzyjaźnił się mając zaledwie kilka lat – gitary. Zupełnie nieoczekiwanie powrót do tego instrumentu zapoczątkował nową muzyczną podróż, do której dziś Was zapraszamy. „Gitara nadal jest dla mnie wehikułem czasu, talizmanem, lekarstwem, które teleportuje mnie do magicznej krainy, gdzie wszystko jest możliwe.” 

Siłą „Yūgen (幽玄)” jest autentyczność i siła prawdy bijąca z dźwięków i słów.
„Ten album rzuca światło na drogę, jaką podążam. W jakimś sensie wyraża też, jak w tym czasie rozwijałem się jako człowiek. Dziś widzę, jak wiele rzeczy wraca do mnie regularnie w życiu i manifestuje się w nim co jakiś czas. Choć popełniłem wiele błędów, wszystkie one pomogły mi zrozumieć siebie i świat a przede wszystkim dotrzeć do tego miejsca i dzielić się tym doświadczeniem z innymi.”

Singlem promującym płytę jest utwór „Wszystko zmieni się”, w którym znajdujemy wiele odniesień do osobistych historii. „Wszystko się zmienia – to prawda, której uczymy się całe życie.”  WM 

Do singla powstał teledysk, w którym znalazł się zapis autentycznego wypadku, jaki miał miejsce podczas kręcenia scen na pomoście.

Kilka słów o albumie od Łukasza Kamińskiego

Kiedy zaraz na samym początku płyty, w piosence „Manifest” Wojtek Mazolewski oznajmia, że „wszyscy będą szczęśliwi”, to nie sposób mu nie wierzyć. Nawet jeśli cała kompozycja brzmi jak niemożliwa fantazja, naiwny poryw serca, jak odległa utopia. Tłem do słów „Manifestu” jest melancholijna, niesłychanie ilustracyjna muzyka, balladowa w tempie, słodko-gorzka w brzmieniu, przesiąknięta zwiewnym duchem pustynnego bluesa.  

Kolejna kompozycja, czyli tytułowa „Yugen” też jest w kontrze do rozpędzonej, hałaśliwej, rozgorączkowanej rzeczywistości, która wdziera się telefonami, telewizorami, komputerami do naszego życia. Nieśpieszność muzyki jest natychmiastowo kojąca, budzi spokój, pobudza wyobraźnię. Taka hipnotyczna aura spowija cały album.  

Nowa płyta Mazolewskiego będzie dla jego fanów sporym zaskoczeniem. I to pod kilkoma względami. Muzyk odłożył na chwilę bas i sięgnął po gitarę. I odnalazł w niej całą gamę dźwięków, barw, raczej nieobecnych w jego dotychczasowych arcylicznych nagraniach. Ci, którzy pokochali butną duszę Mazolewskiego, tak jak i ci, których zachwyciła jego romantyczna natura, słuchając nowej płyty będą zaskoczeni. Zobaczą, usłyszą go w jego najbardziej bezbronnie wrażliwej, ale też silnie spokojnej odsłonie. Mazolewski szczery był zawsze, ale nigdy nie był tak intymny.  

„Yūgen (幽玄)”, przy którego nagraniu towarzyszyli mu m.in. Joanna Duda, Krzysztof Kawałko, Hubert Zemler, Harry Waldowski, to kolejny rozdział w coraz większej i coraz bardziej imponującej muzycznej biografii Wojtka. Mimo, że to płyta tak różna, odmienna od pozostałych, to wpasowuje się naturalnie między jego inne dzieła – między „Chaos pełen idei”, „Polkę”, „piano forte brutto netto”.  

Pierwszym singlem promującym album jest „Manifest” który jest dobrym życzeniem na przekór dzisiejszym czasom. Zobacz klip: 

„Union” to drugi utwór zapowiadający nowy projekt Wojtka Mazolewskiego, zobacz klip: https://youtu.be/PSP1zFeE94M   

Album w wersji CD oraz winylowej jest już dostępny na kulturalnysklep.pl, empik.com oraz we wszystkich salonach Empik.
https://kulturalnysklep.pl/product-pol-99154-Yugen.html
https://kulturalnysklep.pl/product-pol-99155-Yugen-edycja-winylowa.html 

ALBUM W SERWISACH CYFROWYCH

Tracklista CD:  

 1. Manifest  
 2. Yugen  
 3. Moc  
 4. Union  
 5. Talisman  
 6. Wszystko Zmieni Się  
 7. Ko No Yokan  
 8. Gaman  
 9. Pieśń Ziemi  
 10. Ghost Dance  
 11. Hana  
 12. Flower Power 

   

Tracklista winyl:  

Str. A  

 1. Manifest  
 2. 2Yugen  
 3. Moc  
 4. Union  
 5. Talisman  

Str. B  

 1. Wszystko Zmieni Się  
 2. Ko No Yokan  
 3. Gaman  
 4. Piesn Ziemi  
 5. Ghost Dance  
 6. Hana  
 7. Flower Power  

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s