SINGIEL I KLIP DO KSIĄŻKI? U MERY SPOLSKY WSZYSTKO JEST MOŻLIWE

W sieci właśnie pojawiło się „Trapowe Opowiadanie” od Mery Spolsky – to utwór zaaranżowany przez Artystkę do jednego z rozdziałów jej debiutanckiej książki „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”. Do tego wyjątkowego słuchowiska muzycznego powstał także bezkompromisowy klip, w którym gościnnie możemy zobaczyć między innymi Macieja Maleńczuka.

Po wydanym w czerwcu debiucie literackim „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”, który skradł serca tysięcy czytelników, Mery Spolsky ogłosiła trasę i zaprosiła publiczność na LIVE ACT, czyli teatralno-muzyczną adaptację swojej książki. Artystka nie zwalnia tempa i zapowiada kolejny ważny etap projektu „Jestem Marysia i chyba się zabije dzisiaj”. 

8 listopada w największym w Polsce serwisie z audiobookami i słuchowiskami online – Audiotece pojawi się audiobook w dwóch odsłonach – klasycznej czytanej przez autorkę i zupełnie nowatorskiej – składającej się z elementów czytanych i udźwiękowionych, wzbogaconych przez udział nietuzinkowych gości. 

Co najważniejsze, część rozdziałów została zaaranżowana na utwory muzyczne przez Mery Spolsky i producenta No Echoes. Artyści adaptując fragmenty książki stworzyli wyjątkową formę słuchowiska muzyczno-literackiego, która pozwala na zupełnie nowy wymiar spotkania ze słowem pisanym. 

Książka „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj” – Trapowe Opowiadanie

Gdyby tego było mało, dwa z tych muzycznych rozdziałów zostaną zekranizowane w formie teledysku. Pierwszy z nich do „Trapowego Opowiadania” jest już dostępny w internecie. W klipie gościnnie pojawiają się Maciej Maleńczuk, Adam Fidusiewicz, Czarny Brat, Gamou Fall i Natalia Sierzputowska.

Zobacz klip „Trapowe Opowiadanie”:

Mam dla Was opowiadanie. Była sobie Wednesday Addams i Gwen Stefani. Żyły w odległych światach, kompletnie nie mając pojęcia o istnieniu Marysi. Marysia zaś, już od dzieciństwa uwielbiała obie dziewczyny i wcielała się w ich rolę na każdym balu przebierańców. Gdy była zła zakładała biały kołnierzyk do podkrążonych oczu, a w chwilach euforii wybierała kuse stroje i mocne szminki. Robi to po dziś dzień, choć ma już dwadzieścia parę lat. Spotyka się z chłopakami, łamie sobie lub im serca, szuka miłości i pisze o tym w swoim pamiętniku „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”. I co dalej? Sprawdźcie w „Trapowym Opowiadaniu”, które zgodnie z tytułem ma trapowy wajb i jest pierwszym singlem z mojej książki. Jestem bardzo ciekawa Waszego odbioru i chciałabym tym utworem podkreślić, że każdy z nas ma swoje czarne i białe oblicza. Jesteśmy bardzo różni i warto mówić głośno co lubimy, a co nas wkurza. Pytanie tylko czy zawsze mówimy prawdę? Może „Trapowe Opowiadanie” to tylko atrapa? – mówi Mery Spolsky.

Za reżyserię klipu do „Trapowego Opowiada” odpowiada Marta Brodacka„Trapowe Opowiadanie” to randkowe manifesto, które może być bliskie sercom większości młodych dziewczyn. Bazując na doświadczeniach Mery, jak i własnych, zbudowałam groteskowy, ale też mroczny świat, który odsłania ciemną stronę współczesnego randkowania. – dodaje reżyserka.

„Trapowe opowiadanie” to przedsmak tego, jak Mery Spolsky „potraktowała” rozdziały swojej książki i jak zaprezentuje je podczas trasy, w którą rusza już 10 listopada. LIVE ACT – „JESTEM MARYSIA I CHYBA SIĘ ZABIJĘ DZISIAJ” będzie można zobaczyć w całej Polsce:
10.11.2021 Warszawa, Praga Centrum
15.11.2021 Wrocław, Teatr Capitol
16.11.2021 Koszalin, Filharmonia Koszalińska
19.11.2021 Rzeszów, Teatr Maska
20.11.2021 Katowice, Kinoteatr Rialto
24.11.2021 Gdańsk, Stary Maneż
25.11.2021 Toruń, CKK Jordanki
27.11.2021 Lublin, Chatka Żaka
29.11.2021 Kraków, Klub Studio
04.12.2021 Poznań, Aula Artis
07.12.2021 Łódź, Artkombinat Scena Monopolis
10.12.2021 Bydgoszcz, Fabryka Lloyda
15.12.2021 Warszawa, Praga Centrum 

Bilety: https://www.ebilet.pl/muzyka/pop/mery-spolsky/

Posłuchaj utworu „Trapowe Opowiadanie” w serwisach streamingowych:
https://Kayax.lnk.to/TrapoweOpowiadanie

Kup książkę „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”:
https://www.sklepzmuzyka.pl/jestem_marysia_i_chyba_sie_zabije_dzisiaj

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s