Album duetu Bisz/Radex pt. „Duch oporu” tym razem na winylu i z bonusowym utworem z udziałem Julii Pietruchy!

Bisz/Radex znani ze swoich znakomitych tekstów i nieszablonowej muzyki, na albumie „Duch oporu” posługują się wielowątkowym komentarzem do stanu świata. Jest to swoisty dialog o współczesności, tego co w niej zachwyca, ale przede wszystkim co uwiera, od pułapek cyfrowej rzeczywistości po refleksję nad masową kulturą. 

Album został świetnie przyjęty przez fanów jak i krytykę:

Duet Bisz/Radek wymyka się gatunkowym klasyfikacjom i fascynuje wielością stylistyk. Płyty takie jak „Duch oporu” przechodzą do historii. – Marcin Cichoński, Wprost 

“Dzieje się tu bardzo dużo. Pokazali tą płytą język całemu światu w bardzo fajny sposób” – Piotr Metz 

„Pokaż mi język należy bowiem do nurtu tekstów o języku polskim. (…) Rada Języka Polskiego mogłaby z powodzeniem uczynić z niego swój hymn, (…) jestem w stanie się podpisać pod każdym słowem” – Bartek Chaciński – Polifonia, Polityka.

„Duch oporu” to manifest naszych czasów – Jacek Skolimowski, Newsweek

“Duch Oporu” to kompendium wiedzy o usterkach współczesnego świata. Bez zadęcia, na luzie. Już w kontekście samego przekazu mamy do czynienia z prawdopodobnie najważniejszym albumem roku. Muzycznie jest jeszcze ciekawiej niż na “Wilczym humorze”. Ta płyta brzmi doskonale! – Kamil Wróblewski, szef muzyczny Radia TOK FM.

fot. okładka albumu

Edycja winylowa albumu zawiera bonus track pt. „Oflajn Rework” z udziałem Julii Pietruchy

Streamingi: https://agoramuzyka.ffm.to/BiszRadexOflajnRework 

Album można zamówić na KulturalnySklep.pl

„Duch oporu” to dla nas bardzo ważna płyta, cieszymy się, że wreszcie będziecie ją mogli odsłuchać na wosku. Wiemy też, że „Oflajn” w wersji albumowej przypadł Wam bardzo do gustu. Dla nas to też istotny moment tej płyty, dlatego postanowiliśmy dać mu nowe życie, sprawdzając jednocześnie nowe tereny stylistyczne. Bądźcie oflajn częściej niż onlajn 
– mówią muzycy. 

Radek Łukasiewicz – oprócz działalności w duecie z Biszem jest autorem większości tekstów piosenek zespołu Pustki, jego teksty śpiewają także m. in. Artur Rojek, Monika Brodka, Piotr Zioła itp. Komponuje muzykę teatralną i filmową.

Bisz – Jarosław Jaruszewski znany jest przede wszystkim z występów w zespole hip-hopowym B.O.K. Współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: Miuosh, Vixen, Tau, Vienio, Sarius i wielu innych. W środowisku muzycznym klasyfikowany jest jako raper/poeta. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s