FACECI (Rafał Bryndal / Dariusz Boratyn) zapowiadają album „Nostalgia w promocji”

Dwie znane postaci polskiej sceny połączyły siły we wspólnym rock’n’rollowym projekcie. Singiel „Gdy znikam” zapowiada pierwszy album zespołu Faceci, zatytułowany „Nostalgia w promocji”.

Dariusz Boratyn to kompozytor, wokalista i gitarzysta, który dał się poznać publiczności w takich zespołach jak Bimber Poland i Clintwood oraz w projekcie Muniek Boratyn Perkoz.  Rafał Bryndal to popularny satyryk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, a także autor tekstów piosenek – pisał między innymi dla Kobranocki, Atrakcyjnego Kazimierza i Poparzonych Kawą Trzy. Obie te artystyczne indywidualności spotykają się we wspólnym projekcie FACECI. Jego kolejny singiel to utwór „Gdy znikam”. 

Często w natłoku rozmaitych spraw człowiek marzy o tym, by zniknąć. To może poprawić jego samopoczucie, gdy postara się na chwilę wylogować z tego, kim jest i co czuje. Ta piosenka opisuje takie znikanie. Zapominamy wtedy o rachunkach, urodzinach teściowej, kiepskich wynikach ulubionej drużyny, krawatach szefa i lękach, które nie dają spać. Znikamy, by na nowo się odrodzić. Tylko szczęśliwcy to potrafią

– mówią muzycy o piosence.

Na debiutanckim albumie zespołu FACECI „Nostalgia w promocji” znajdzie się 10 utworów. Będą mu towarzyszyć koncerty, które są nie tylko wydarzeniami muzycznymi, składającymi się z nostalgicznych  piosenek w akustyczno-folkowych aranżacjach, ale również spektaklami, wypełnionymi nawiązującymi do piosenek, pełnymi życia opowieściami

Premiera płyty odbędzie się na przełomie 2021 i 2022 roku.

Dariusz Boratyn – wokalista, kompozytor, gitarzysta i dusza człowiek. To on firmuje swoim głosem ten projekt i tworzy muzykę do tego przedstawienia.

Rafał Bryndal – twórca tekstów, którego wiersze stanowią pretekst do tego spotkania. Czasami może też zatańczyć.

Bartek Topa – znakomity aktor, przyjaciel zespołu, który razem z autorem tekstów w niepowtarzalny sposób opowiada wierszowane historie.  

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s