Koncert do poezji K. K. Baczyńskiego z muzyką Marcina Nierubca

3 października w niedzielę odbędzie się koncert do poezji K. K. Baczyńskiego z okazji setnej rocznicy urodzin poety. Wśród solistów zobaczymy: Halinę Mlynkovą, Kasię Stankiewicz, Kasię Moś, Anię Rusowicz, Alicję Węgorzewską, Józefinę, Paullę, Grzegorza Wilka, Krzysztofa Cugowskiego, Łukasza Zagrobelnego i Andrzeja Lamperta.

Koncert będzie transmitowany o godz. 22:10 przez telewizję TVP1.

Muzykę do 14 piosenek skomponował Marcin Nierubiec, który ma na koncie współpracę z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, jak Maryla Rodowicz, Krzysztof Krawczyk, Michał Bajor, Bohdan Łazuka, Izabela Trojanowska, Doda, Urszula i innymi. Niedawno Ania Byrcyn z jego kompozycją „Chowam się” wygrała główną nagrodę im. A.Jantar na Konkursie Debiutów na 55 FPP w Opolu.

Zespół instrumentalny towarzyszący solistom poprowadzi Marcin Majerczyk, który zaaranżował piosenki na orkiestrę.Jednym z pomysłodawców i producentów telewizyjnego koncertu jest Marek Kwiecień.

Sam projekt koncertu zaczął się od piosenek i wspólnej płyty Grzegorza Wilka i Marcina Nierubca do wierszy Baczyńskiego. W zeszłym roku ukazał się teledysk do „Elegii o chłopcu polskim” nakręcony w Liceum imienia Stefana Batorego, którego absolwentem podobnie jak poeta jest kompozytor.

Płytę „Baczyński” Grzegorza Wilka promuje piosenka „Co się zdarzy przy drodze”:

„Cieszymy się wspólnie z Grzegorzem Wilkiem, że poezja K.K. Baczyńskiego trafia do coraz młodszych słuchaczy. Dzięki koncertowi telewizyjnemu z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej wiele osób sięgnie po piękne i poruszające wiersze poety, który jako 23-latek zginął w Powstaniu Warszawskim”

– mówi kompozytor utworu „Co się zdarzy przy drodze” Marcin Nierubiec

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s