Dariusz Kozakiewicz debiutuje jako wokalista z singlem „To nie żart”

Agencja Muzyczna Polskiego Radia prezentuje debiut wokalny Dariusza Kozakiewicza – singiel „To nie żart”jest zapowiedzią dwupłytowego albumu, który ukaże się już 1 października 2021. Album jest podsumowaniem scenicznego dorobku artysty.

Skoro zamknąć giganta sceny w domu…

Kozakiewicz, to prawdziwy gigant polskiej sceny rockowej. Tygodnie dzielą nas od jego 70. urodzin i jubileuszu 50. lat na scenie. Riffy i solówki jego gitar można usłyszeć na płytach wielu wykonawców, dla których komponował i zespołów, w których grał, od FATUM i PIĘCIU, przez BREAKOUT i TEST, po PERFECT.

Nieprzyjazna, pandemiczna rzeczywistość ostatnich kilkunastu miesięcy spowodowała, że muzycy musieli zapomnieć o scenie i spotkaniach z publicznością, a przez jakiś czas nawet o pracy w studiu, by nagrać coś wspólnie z innymi artystami.

Pozostało tworzenie w domowym zaciszu utworów, które być może kiedyś ktoś usłyszy.

Jedną z takich zagranych na gitarze melodii, powstałych w niezwyczajnym dla artysty czasie, kiedy pandemia nieco zelżała Darek Kozakiewicz przyniósł do studia Pako Sarra. Ten ostatni przygotował aranżację na fortepian do tego stopnia znakomitą, że… w efekcie Kozakiewicz zrezygnował z partii gitar w nagraniu.

Agnieszka Jaworska, organizująca artystyczną działalność Kozakiewicza, namówiła (w tajemnicy przed kompozytorem) Jacka Cygana, a ten napisał do ballady piękny tekst i… zaczęło się przekonywanie Darka, by po raz pierwszy w życiu sam zaśpiewał skomponowaną przez siebie piosenkę. Długie pertraktacje przyniosły skutek! W ten sposób, po 50. latach wyczynów gitarowych usłyszymy głos Dariusza Kozakiewicza, dotąd znany tylko wokalistom, którzy dostawali nucone przez niego propozycje skomponowanych dla nich piosenek.

W nagraniu, oprócz śpiewającego Kozakiewicza, słyszymy oczywiście grającego na fortepianie Pako Sarra, na kontrabasie gra Juan Cruz, a na perkusji gigant sceny jazzowej, Czesław „Mały” Bartkowski. Nagraniu towarzyszy kameralny, jak tekst utworu, teledysk. Producentem nagrania i teledysku jest Perfect Management Agnieszka Jaworska-Sarr.

Jesteśmy w Agencji Muzycznej Polskiego Radia zadowoleni, że Dariusz Kozakiewicz nas poprosił, by jego poniekąd debiutanckie nagranie „To nie żart” ponieść w świat pod naszą firmą.

POSŁUCHAJ W STREAMINGU: https://bfan.link/dariusz-kozakiewicz-to-nie-zart 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s