Pat Metheny – SIDE EYE NYC – nowy album od dziś w sklepach!

Pat Metheny prezentuje dziś „SIDE-EYE NYC (V1.IV)”, debiut swojego nowego projektu SIDE-EYE trio, w którym artyście towarzyszą starannie dobrani, jak sam to określa, „muzycy nowej generacji, którzy w ciągu ostatnich kilku lat, szczególnie mnie zainteresowali”.

SIDE-EYE NYC (V1.1V) to mieszanka zupełnie nowych kompozycji z zaskakującymi nowymi interpretacjami niektórych z najbardziej lubianych utworów Metheny’ego, takich jak np. „Better Days Ahead”. Ten stary klasyk Pata Metheny’ego lśni w zupełnie nowym świetle. Fani artysty poznali już ten utwór w różnych wersjach. Teraz wyobraźcie sobie mały bar, w którym siedzą sobie i grają najwięksi jazzmani.

Fascynuje mnie to, które z moich starszych utworów nadal interesują nowe pokolenia muzyków, a ten kawałek ma formę i harmonię, którą ludzie chcą grać i o niej rozmawiać.[…] James wniósł do niego klimat, który sprawił, że utwór nabrał świeżości” – komentuje Pat.

Mowa o 26-letnim pianiście, organiście i klawiszowcu – James’ie Francies’ie, którego usłyszymy na pycie obok 34-letniego perkusisty, zdobywcy nagrody GRAMMY – Marcusa Gilmore’a.

Granie z nimi, to dla mnie naturalna kolej rzeczy” – mówi Metheny. „Oni dosłownie wychowywali się na tych utworach, grając te kompozycje od początków swoich muzycznych karier, zupełnie tak jak kiedyś robiłem to ja, grałem utwory innych muzyków, ostatecznie dołączając do ich zespołów„.

POSŁUCHAJ W SERWISACH STREAMINGOWYCH

fot. materiały prasowe

Pat Metheny jest naprawdę jednym z najbardziej śmiałych i kreatywnych muzyków, w każdym gatunku, który wybierze

Questlove Supreme

Mój ulubiony gitarzysta i największa inspiracja… legenda

Rick Beato

Obłędna technika, obłędne pomysły melodyczne… szczerze mówiąc jest po prostu niesamowity z jedynym w swoim rodzaju brzmieniem

„Wong Notes” z Cory’m Wongiem (Premier Guitar) 

[SIDE-EYE jest] radośnie płynącym nagraniem koncertowym… Nowe utwory, nowy zespół, nowy album, nowa trasa. Żadne ‚boczne oko’ (ang. side – eye) nie jest w tym dniu wymagane

The Seattle Times

Wraz z premierą nowej płyty artysta wyrusza w trasę koncertową, która potrwa co najmniej do końca 2022 roku.„Pat Metheny ze swoim nowym Trio odwiedzi pod banderą Siesty u progu lata 2022 aż sześć polskich miast, co czyni tę wizytę jego najdłuższą trasą koncertową nad Wisłą. Ważny to moment dla Siesty. Bezcenne doświadczenie dla melomanów w całej Polsce.” Marcin Kydryński

2 czerwca 2022 – Opera Nova – Bydgoszcz, Pl

3 czerwca 2022 – Opera Leśna – Sopot, Pl

4 czerwca 2022 – Palladium – Warszawa, Pl

6 czerwca 2022 – Narodowe Forum Muzyki – Wrocław, Pl

7 czerwca 2022 – Centrum Spotkania Kultur – Lublin, Pl

8 czerwca 2022 – Kościół Św. Maksymiliana Kolbe – Bielsko-Biala, Pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s