HELA ME RY „Disco YOLO”

Ile razy w informacjach prasowych przedstawiających debiutantów czytaliście zapewnienia o tym, że takiego artysty bądź artystki jeszcze w Polsce nie było?  

Tym razem jednak to prawda.  Poznajcie HELA ME RY i jej debiutanci singiel „Disco YOLO”!

Była to szybka akcja! Klip powstał dzięki mojej koleżance, Karinie Dudzińskiej, która zorganizowała cały plan zdjęciowy dosłownie w jeden dzień. Znalazła lokację, zaprzyjaźniony sklep Pogodne na Ochocie, który jest szalonym mieszkaniem z mnóstwem przedziwnych staroci. –  Opowiada o swoim nowym teledysku HELA ME RY. – Reżyserką została Karolina Zaleszczuk, a za kamerą stanął Bartosz Białobrzeski. Powstał piękny i klimatyczny (moim zdaniem) obraz, który uchwycił istotę piosenki i stał się też osobnym dziełem, ze swoją własną historią.

Posłuchaj w streamingu: https://agoramuzyka.ffm.to/helamerydiscoyolo

HELA ME RY (Maria Wądołowska) jest śpiewaczką operową, która po skończonych studiach na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina postanowiła spróbować swoich sił w muzyce indie pop. Wokalistka dysponuje wyjątkowym głosem, w którym łączą się w unikalny sposób operowa moc z intymną delikatnością i przejmującą, głęboką nostalgią. 

Przede wszystkim jednak HELA ME RY to osobowość artystyczna, jakiej dawno nie widzieliśmy na naszych scenach. W szczególny sposób przejawia się to w jej tekstach – mocnych, przewrotnych, opisujących rzeczywistość z wyjątkowym wyczuciem niuansów składających się na obraz współczesnego świata. Świata, na który HELA ME RY patrzy z bardzo współczesnej, kobiecej i feministycznej perspektywy.

Artystka zaangażowana jest również w tworzenie charakterystycznych klipów i sesji zdjęciowych, odwołujących się do stylistyki PRLU-u i dyskotekowego kiczu lat osiemdziesiątych, zabarwionych szczyptą absurdalnego poczucia humoru. HELA ME RY jest w trakcie pracy nad swoim debiutanckim albumem, który przygotowuje razem z producentem i kompozytorem Jackiem Szabrańskim

Album ukaże się wiosną 2022 roku nakładem wydawnictwa Agora Muzyka, wcześniej jednak usłyszymy solidną garść utworów singlowych, których zadaniem jest wprowadzić słuchaczy w muzyczny, poetycki i estetyczny świat HELI ME RY.

One Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s