Griff „One Night”

Griff zaprezentowała właśnie niesamowity, nowy singiel „One Night”. To pierwszy materiał laureatki Grammy od czasu zestawu „One Foot In Front Of The Other”, który dotarł na 4. miejsce UK Charts (była pierwszą artystką, której udało się trafić do top 5 brytyjskiego zestawienia z mixtape’em) i z którego pochodzi przebój „Black Hole” (pierwszy singiel Griff w top 20).

Ta jedyna w swoim rodzaju wokalistka, autorka piosenek, producentka i projektantka mody wystąpiła latem z pierwszym, pełnym koncertem podczas festiwalu Latitude. Ponadto otrzymała zaproszenie na imprezę zorganizowaną z okazji powrotu reprezentacji Wielkiej Brytanii z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Artystka, która niedawno została wybrana do kampanii Youtube On The Rise, zapowiedziała na ten rok trasę koncertową, w ramach której wystąpi na wyprzedanym koncercie w Shepherd’s Bush Empire.

– „One Night” to piosenka o tym, że dźwigamy zawsze jakiś mrok, jakieś brzemię. W ciągu dnia wiele rzeczy nas rozprasza, ale kiedy kładziemy się do łóżka, jest na tyle spokojnie, że ten ciężar dochodzi do głosu. W tym utworze próbuję zrozumieć, dlaczego tak trudno się tego pozbyć, chociaż na jedną noc. W „One Night” Griff stara się przekuć swe lęki i niepokoje w źródło siły – wyjaśnia Griff.

GRIFF BIO

Urodzona w sennym miasteczku Kings Langley, Griff zaczęła pisać muzykę w wieku 15 lat. Wychowana w chińsko-jamajskiej rodzinie, w której były przybrane dzieci, także w bardzo młodym wieku zrozumiała, że jest inna. Inspirację czerpała od silnych, popowych bohaterek: Lorde, Banks and Taylor Swift (teraz fankę Griff). Griff nauczyła się produkować muzykę, zaczęła projektować własne ubrania (w tym strój, w którym wystąpiła na BRIT) i wylansowała fryzurę z charakterystycznym kucykiem zanim jeszcze wydała pierwszą EP-kę „The Mirror Talk”.

Przez ostatni rok, choć została nazwana nową królową brytyjskiego popu, Griff spędziła w swojej sypialni, jak wielu innych artystów, pracując przez Zoom. Seria singli zrealizowanych w duchu DYI („Good Stuff”, „Forgive Myself”) utorowała jej drogę do mixtape’u „One Foot In Front Of The Other”, na którym pochyla się nad blaskami i cieniami współczesnego, nastoletniego życia (będącego w zawieszeniu przez pandemię). Choć w swych piosenkach często śpiewa o braku kontroli, jako młoda artystka jak najbardziej ma wszystko pod kontrolą. W swojej twórczości Griff podkreśla znaczenie przyjaciół i rodziny, a także zachęcą, by ignorować różne głosy – jak te o których śpiewa w „One Night” – i słuchać wyłącznie siebie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s