Kroki „Szkoda” [Streaming Party]

Po 2 letniej przerwie od wydawania muzyki, Kroki intensyfikują działania na 2021 i publikują już drugą EPkę – Szkoda. Pierwszy polskojęzyczny materiał Kroków z czterema utworami o autorefleksji i odkrywaniu autentycznego siebie trafił już na platformy streamingowe.

Na nowym albumie „Szkoda”, Kroki kontynuują poniekąd narrację z ostatniej EPki „Underwater”, która ukazała się w czerwcu. „Underwater” to zamglony, podwodny świat pełen wizji przedstawianych przez innych. Kiedy tylko go sobie uświadomimy, natychmiast chcemy się z niego wydostać. „Szkoda” to druga, trudniejsza część tego procesu w początkowym stadium, wiążąca się ze zmiennymi stanami i różnymi odbiciami chociażby w najbliższej relacji.

“Nasz najnowszy materiał „Szkoda” traktujemy dość wyjątkowo i na swój sposób przełomowo. To pierwszy projekt, który stworzyliśmy w języku polskim, i który uświadomił nas o ładunku emocjonalnym słów wypowiadanych również na co dzień. „Szukam siły w prostych słowach” to wers najlepiej definiujący płytę „Szkoda”. Często żałujemy wielu rzeczy, podjętych decyzji i swoich zachowań. Jednocześnie uczymy godzić się z tym, że coś poszło nie po naszej myśli. „Szkoda” to raczej umiarkowany żal i codzienne rozczarowania niż wielkie ubolewanie nad czymś.” – mówi zespół Kroki.

Zapowiedź albumu – „Frazy” – to pierwsza refleksja o bezrefleksyjności, która może prowadzić jedynie do pozornego szczęścia. „Mam wiele wad” to rozwinięcie, w którym zauważamy własne niedoskonałości, a w kolejnym, bliskim zakończenia związku – „Nie od wczoraj” – swojego partnera. Jednak kiedy “Jeszcze wczoraj dziś nie miało sensu”, Kroki w porę deklarują swoje czucie na zamykającej album piosence „O miłości”. Elektroniczny podkład o prostej formie stanowi dla tekstu wyraziste tło, które na przemian optymistycznie buduje klimat albumu „Szkoda” lub szybko ciągnie go w dół. 

Album „Szkoda” dostępny wyłącznie w wersji cyfrowej trafił już na platformy streamingowe:
https://Kayax.lnk.to/SzkodaEP

Zobacz klip do utworu „Frazy”:

Kroki – BIO:
Kroki to zespół złożony z trzech muzycznych indywidualności – producenta Łukasza Palkiewicza (Szatt), wokalisty Jakuba Goleniewskiego (Jaq Merner) oraz basisty Pawła Stachowiaka (Wuja HZG). Ich eklektyczny styl będący połączeniem inspiracji zróżnicowanymi gatunkami przyniósł Krokom charakterystyczne i rozpoznawalne brzmienie zamknięte na trzech poprzednich albumach – Stairs (2016), Controlled Chaos (2019) i Underwater (2021), a kontynuowane na najnowszym – Szkoda (2021). 

Kroki

Facebook: https://www.facebook.com/krokimusic
Instagram: https://www.instagram.com/kroki.music

fot. Jacek Kołodziejski

SZKODA – STREAMING PARTY:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s