Wanessa Mocza „Me drugie ja”

Wanessa Mocza prezentuje swój drugi singiel pt. “Me drugie ja” i kontynuuje swoje przesłanie z debiutanckiego utworu “Nie poddawaj się” czyli swoistą instrukcję jak urzeczywistniać swoje marzenia. To jednocześnie bardzo przyjemna dla ucha, wywołująca wewnętrzny spokój dla słuchacza piosenka, do której powstał też zabarwiony wakacjami osobisty teledysk.

W poprzednim singlu Artystka zachęcała by walczyć o swoje marzenia i się nie poddawać, konsekwentnie dążąc do osiągnięcia kolejnych celów. Tym razem Artystka ukazuje swoje odmienne oblicze – tytułowe “drugie ja” – i uświadamia, że aby te cele osiągnąć, niezbędne jest jednak wsparcie fanów bądź też po prostu osób, które dobrze nam życzą. Piosenka ukazuje więc drugie oblicze Artystki, które jest bezpośrednią kontynuacją tematu z “Nie poddawaj się” ale w “Me drugie ja” otrzymujemy warunek, o którym nie można zapominać.

Wanessa przy okazji utworu “Nie poddawaj się” stała się też inicjatorką pro-społecznej akcji #niepoddawajsię, która miała na celu zgromadzić młodych ludzi, którzy – tak jak ona – chcą walczyć o swoje marzenia i dać imi szansę na ich realizację. W “Me drugie ja” role zostały odwrócone: Artystka dziękuje swoim fanom za to, że ich ma, że może liczyć na ich wsparcie i wręcz oświadcza, że bez nich nie byłaby w stanie kontynuować swoich starań w drodze po marzenia. To godna szacunku postawa, która ukazuje Artystkę jako osobę wrażliwą, potrafiącą docenić tych, bez których osiąganie kolejnych celów mogłoby być niemożliwe.

Muzycznie “Me drugie ja” utrzymany jest w stylistyce indie-popu z elementami alternatywy. Utwór cechują spokojne zwrotki przeplatane z bardziej dynamicznymi refrenami i kulminacją w postaci momentami dość alternatywnego i energicznego jak na taką kompozycję – bridge’a. Z wokalu Wanessy bije wewnętrzny spokój, który potrafi zelektryzować słuchacza i  odpłynąć w myślach – uniwersalny tekst sprawia, że bardzo łatwo odnaleźć w tej piosence siebie.

Wraz z singlem ukazał się także osobisty teledysk, który potęguje doznania z muzyki. Przedstawia Artystkę wraz z jej grupką znajomych – w domyśle też fanów – z którymi wakacyjnie spędza czas nad jeziorem, ale jednocześnie co jakiś czas odpływa ona w stronę bardziej osobistych chwil przeżywanych z osobą jej najbliższą, co symbolizuje tym samym jej tytułowe drugie oblicze.

Artystka mówi wprost, że utwór “Me drugie ja” jest z jej strony muzycznym podziękowaniem dla tych, bez których nie wyobraża sobie kontynuowania swojej działalności artystycznej – “Ta piosenka jest dla mnie bardzo ważna. To forma podziękowania wszystkim osobom, które mnie wspierają. Opowiada ona o tym, że gdy tylko nadchodzi chwila słabości, mam w życiu osoby, które pomagają mi przez to przejść. Kocham Was a me drugie ja to WY!” 

Utwór ma też charakter bardziej uniwersalny i uwypukla kwestię wsparcia, które dostajemy od tych, którzy chcą naszego szczęścia w chwili, gdy nie wiemy co zrobić, mamy doła bądź po prostu gorsze chwile w życiu. Singiel gloryfikuje więc postawę – “razem możemy przenosić góry” i odrzuca działania w stylu “po trupach do celu”.

Social media Wanessy:

  • instagram: wanessa.mocza
  • tiktok: wanessa.mocza

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s