Bitamina | Jabłonki „Niech no tylko zakwitną jabłonie”

Utwór “Niech no tylko zakwitną jabłonie” pochodzi z lat 60. ubiegłego wieku. Piosenka stała się jednym z największych przebojów Haliny Kunickiej. Teraz utwór doczekał się współczesnej interpretacji w wykonaniu zespołu Bitamina.

Świat nie jest taki zły. A gdy w maju zakwitają polskie malownicze jabłoniowe sady, z każdym dniem wydaje się piękniejszy. I tak aż do września, gdy na drzewkach pysznią się i czerwienią gotowe do zbioru soczyste owoce. Zapraszamy na ucztę dla zmysłów.

Przed państwem oficjalny przebój Festiwalu Jabłonki Swawole 2021 – niezwykle oryginalny i klimatyczny cover znanego, klasycznego szlagieru w wykonaniu zespołu Bitamina -“Niech no tylko zakwitną jabłonie”.

Festiwal Jabłonki Swawole to nie jeden dzień w roku, a cały okres od maja do września (i jeszcze trochę), w którym bawimy się i swawolimy celebrując polskie, najlepsze na świecie jabłko, polskie naturalne klimaty, smaki i polski styl życia.

“Niech no tylko zakwitną jabłonie” to piosenka autorstwa Jerzego Afanasjewa (słowa) i Janusza Hajduna (muzyka).Utwór tytułowy w widowisku muzycznym z 1964 roku według scenariusza Agnieszki Osieckiej.

W 1970 roku na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie Halina Kunicka zdobyła za wykonanie tej piosenki nagrodę publiczności.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s