Jakub & Dawid „INNI”

Znana para YouTuberów Jakub i Dawid nagrała piosenkę-hymn dla środowiska LGBT. Autorami scenografii do teledysku zostali m.in. Andrzej Duda, Przemysław Czarnek i biskup Jędraszewski.

Jakub i Dawid zasłynęli kilka lat temu, gdy ich amatorski teledysk umieścił na swojej stronie legendarny szwedzki duet Roxette. O parze gejów z Polski zrobiło się wtedy głośno na całym świecie, a chłopaki postanowili wykorzystać zdobytą wtedy popularność do walki o równość i tolerancję w Polsce. Dziś ich fan page śledzi prawie 100.000 osób.

Chłopaki, którzy do tej pory słynęli z kręcenia teledysków i filmów społecznych, tym razem sami stanęli przed mikrofonem i z pomocą najlepszych muzyków w Polsce m.in. Sebastiana SEBA Piekarka z grupy IRA, nagrali porywający utwór „INNI”.

Do nagrania piosenki skłonił ich jak sami mówią Andrzej Duda: „Tekst do utworu napisaliśmy po słowach prezydenta Andrzeja Dudy, który nazwał nas wszystkich ideologią – mówią Jakub i Dawid – Mamy wrażenie, że w naszym kraju cały czas musimy tłumaczyć wszystkim oczywiste rzeczy – że choć wszyscy jesteśmy barwni, kolorowi i różnorodni, to jednak kochamy i czujemy tak samo jak wszyscy. Bo nie jesteśmy INNI. Jesteśmy takimi samymi ludźmi jak każdy”.

Do utworu powstał niezwykły teledysk, do którego scenografię stworzono z wypowiedzi m.in. Andrzej Dudy, Przemysława Czarnka, Ryszarda Terleckiego i biskupa Jędraszewskiego. Znaleźli się oni nawet w podpisach filmu!

fot. Maciej Głowiński

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s