Wet Fingers „Bananowy” feat. VOX

Grupa Wet Fingers, w skład której wchodzi były juror programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” – DJ Adamus, oraz Michał Nosowicz znany pseudonimem Mafia Mike, powrócili z nowym remiksem. Pierwszy z panów obecnie w programie „Jaka to melodia?” zajmuje się prezentowaniem fragmentów muzycznych i opowiadaniem o aspektach historycznych wybranych nagrań, drugi ostatnio odnosił sukcesy jako 1/2 Miyo („Będzie lepiej” z Tymkiem, ponad 38 mln odsłon). W ramach duetu Wet Fingers zdecydowali się odświeżyć przebój „Bananowy Song” grupy Vox.

Duet Wet Fingers wykonuje muzykę klubową, głównie z gatunku electro house i dance. Zadebiutowali w 2006 roku singlem Nu Limit, będącym remiksem utworu zespołu Kombi Bez ograniczeń. Pierwszy krążek producentów zatytułowany Hi Fi Superstar ujrzał światło dzienne 2 lata później, w 2008 roku. Większość utworów grupy stanowią remiksy znanych polskich utworów takich artystów jak m.in. Kombi, Izabela Trojanowska, De Mono czy Banda i Wanda.

– Nie próżnowaliśmy osobno, ale zachciało nam się wspólnej pracy w studiu. Pandemia ograniczyła nasze, a zwłaszcza moje wojaże, które ostatnio mnie pochłonęły, chociażby Ameryka Łacińska na motocyklu

opowiada DJ Adamus

Po kilku latach przerwy, podczas których producenci zajmowali się innymi projektami, przyszedł czas na wznowienie działalności grupy Wet Fingers. Do sieci trafił utwór Bananowy 2021 będący klubową wersją przeboju Bananowy Song grupy Vox.

Usiedliśmy razem i pomysł padł na ‚Bananowy Song’. Nasza wersja to letni klasyczny house music, tak jaki pamiętamy z najlepszych imprez klubowych przed pandemią. Pobawiliśmy się brzmieniami i jesteśmy zadowoleni z efektu, nie mówiąc o frajdzie w studiu. Później zaczęły się sprawy techniczne, czyszczenie sampla z wytwórnią, zgody autorów, ale tak jak przy wcześniejszych samplach udało się i mamy efekt końcowy. Mam nadzieję, że to właśnie nowe brzmienie będzie fantastycznym rozpoczęciem wakacji. Zawsze fajnie jest sięgać po polskie stare sample

zdradza DJ Adamus w rozmowie z Interią

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s