Kroki „Frazy” | Zapowiedź EP

Kroki powracają z nowym materiałem – tym razem w całości polskojęzycznym. “Frazy” to singiel w wakacyjnym klimacie, zapowiadający EP-kę “Szkoda”, która ukaże się 23 lipca. Do utworu powstał teledysk w reżyserii Wojciecha Skrzypczyńskiego.

Nowy utwór Kroków to samokrytyka oraz sprzeciw wobec pomijaniu własnych pragnień i przekonań. To też refleksja na temat własnej bezrefleksyjności i podporządkowywaniu się zdaniu innych. “Frazy” są pierwszym singlem, zapowiadającym nadchodzącą EP-kę “Szkoda” – pierwszą w dyskografii zespołu w języku polskim, która ukaże się 23 lipca. Jak mówią Kroki – polski materiał to zupełnie nowy etap, który bardzo ich ekscytuje. Premierze singla towarzyszy klip w reżyserii Wojciecha Skrzypczyńskiego, w którym gumowy kombinezon ma stanowić grubą warstwę ochronną przed toksycznym wpływem innych osób.

Zobacz klip do utworu “Frazy”:

Zespół Kroki:
Jako ludzie jesteśmy często zachowawczy. Jesteśmy ostrożni w wypowiedzi i zachowaniu, nie potrafimy mówić wprost o tym, co widzimy i czujemy. Próbujemy się podporządkować otoczeniu i dopasować do okoliczności. Zapominamy w ten sposób o prawdziwości, o naszych pragnieniach i własnym zdaniu. A gdyby tak przestać się ukrywać za maską, zrzucić z siebie ten ciężar, uodpornić na krytykę i zaakceptować siebie, by móc na nowo poczuć wolność? O tym właśnie są Frazy.

Wojciech Skrzypczyński (reżyser):
W życiu realnym nie jest dobrze – klimat wcześniej czy później nam się odwdzięczy. Niedługo wiele nam nie zostanie, dlatego uciekamy do życia wirtualnego. Uciekamy do internetu, memów, na YouTube i TikToka. Idziemy w kierunku chmury informacji. Trudno – trzeba się z tym pogodzić i nie wymagam wiele, ale jedyne czego bym chciał, to żebyśmy szli w to razem. 

Utwór “Frazy” dostępny w serwisach streamingowych:
https://Kayax.lnk.to/KrokiFrazy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s