Michał Szczerbiec „Afryka”

Gitarzysta i aktor MICHAŁ SZCZERBIEC zaprasza do „Afryki”. Właśnie ukazał się czwarty singel z nowego czwartego albumu artysty zatytułowanego „Przyjdzie na ciebie czas”.

Tym razem wybór padł na kompozycję „Afryka”. Utwór pomimo swej liryczności porusza trudny temat przemocy wobec dzieci. Nie tylko tej fizycznej, ale i psychicznej, która może się rozgrywać za drzwiami każdego domu. W nagraniach, obok Michała Szczerbca, udział wzięli także: Tomek Zawadzki – bas, Arek Osenkowski – saksofon.

Nowy album zawiera 14 oryginalnych kompozycji utrzymanych w stylistyce pop – rockowej z polskimi tekstami. Na płycie można znaleźć dużo gitarowego brzmienia, wpadających w ucho melodii granych na saksofonie (Arek Osenkowski). Gitarę basową do części utworów nagrał Tomek Zawadzki. Michał zajął się produkcją płyty oraz aranżowaniem instrumentów klawiszowych oraz perkusji. Nowe kompozycje to kolejne oblicze oraz poszukiwania nowych brzmień w twórczości gitarzysty. Po poprzednim melancholijnym albumie „The Last Scavenger” wraca z mocniejszymi brzmieniami oraz dynamiczną sekcją rytmiczną.

Michał Szczerbiec – gitarzysta, wokalista, kompozytor, tekściarz, aktor. Doceniany przez krytyków oraz publiczność, kilkukrotnie wyróżniany w konkursie gitarowym „Solo Życia” organizowanym przez Mieczysława Jureckiego (ex-Budka Suflera). Michał ma za sobą występy jako headliner na: VIII Ochota Blues Festival, XIII Praski Blues, Warsaw Guitar Night. Na przestrzeni lat dzielił scenę z takimi artystami jak: Leszek Cichoński, Krzysztof Ścierański, Janek Pentz czy Najlepszy Przekaz w Mieście. Jest autorem wielu kompozycji instrumentalnych publikowanych m.in. w książce z płytą CD – „Wojny Gitarowe” 2009 i 2011 wydawnictwa Absonic. Zafascynowany klimatem lat 60. kreuje własne około bluesowe brzmienia. Ma na koncie trzy płyty sygnowane jego imieniem i nazwiskiem. Ostatnia z nich, zatytułowana „The Last Scavenger” powstała we współpracy z Arkiem Osenkowskim i Wojciechem Madajskim.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s