Kamil Kowalski „Szał Niebieskich Ciał”

Od lat wielu artystów wyciągało ręce po materiał Maanamu. W internecie co chwilę pojawiają się kolejne wersje kultowych przebojów zespołu, jednak niewielu artystów jest w stanie odtworzyć to, za co wszyscy tak pokochaliśmy Maanam. Kamil Kowalski nie boi się wyzwań i dziś prezentuje światu swoją własną, osobistą wersję ballady „Szał Niebieskich Ciał”. To hołd oddany Korze, która 7 lipca obchodziłaby swoje 70-siąte urodziny. Utwór został zrealizowany we współpracy z Patrickiem The Panem, a uniesień wizualnych dostarcza animacja stworzona przez Monikę Litwę.

Kiedy miałem 14 lat dowiedziałem się, że w okolicy gra koncert pewna Pani, którą kojarzyłem z telewizji. Musiałem tam być – bo przecież musi być dobra, skoro oglądam ją wieczorami w domu. To był koncert, który zmienił moje życie. Grała wtedy Kora. Jej słowa, jej osobowość i poglądy zakorzeniły się we mnie. Jej miłość do natury, której się nigdy nie wstydziła sprawiła, że znacznie bliżej było mi już do lasu, niż do rówieśników. Wtedy zrozumiałem, że chcę być taki jak Ona, chcę być artystą.

„Szał niebieskich ciał” to jedna z najważniejszych dla mnie piosenek. Wpłynęła bezpośrednio na mnie i na to, jak postrzegam muzykę. Życie płynie, codziennie chodzimy do pracy, zakochujemy się i po chwili rozstajemy, płaczemy, a zaraz jesteśmy najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. Nasze życie zmienia się z dnia na dzień, dorastamy, starzejemy się i umieramy. Rodzimy się na nowo. Tak w kółko. A planety szaleją. Z uśmiechem spoglądają na to, co dla nas jest całym światem, a dnia nich jest tylko małą jego częścią.

Dzięki Korze lepiej poznałem siebie. Dziękuję Jej najlepiej jak potrafię – śpiewając! Dziękuję!
– mówi o balladzie Kamil Kowalski.

Kamil Kowalski to 22-letni, obiecujący wokalista pochodzący z Kusowa koło Szczecinka. Tworzy muzykę alternatywną, której siłą jest prawda i emocjonalny przekaz. Kamil do celu dąży małymi krokami, jako indywidualista, krąży wyłącznie własnymi ścieżkami. Codziennie jednak udowadnia, że ciężką pracą można osiągnąć sukces.W czerwcu 2019 rozpoczął swoją przygodę z projektem My Name Is New realizowanym pod szyldem wytwórni Kayax. Jako artysta inicjatywy zagrał między innymi na ON FESTIWAL – scena My Name Is New w Arenie Gliwice oraz w ramach #MNINCouchFestival.Od lat organizuje warsztaty i festiwale muzyczne, w ramach których współpracował między innymi z Kasią Lins, Kayah, Bovską, Pauliną Przybysz, Anitą Lipnicką czy Natalią Kukulską.Kamil obecnie pracuje nad swoją debiutancką płytą, która oscylować będzie w klimatach Indie-alternatywy. Za stronę producencką odpowiada Patrick the Pan – artysta polskiej sceny alternatywnej, mający na swoim koncie trzy autorskie płyty i dużą ilość produkcji muzycznych, członek zespołu Dawida Podsiadło. Na płycie pojawią się również goście.

Utwór „Szał Niebieskich Ciał” we wszystkich serwisach streamingowych: https://ffm.to/KamilKowalskiSzal

Kamil Kowalski
Facebook: https://www.facebook.com/kowalskioficjalnie
Instagram: https://www.instagram.com/kamilkowalsky/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s