Mirek i Magdalena Czyżykiewicz „PIANO”

“PIANO” to tytułowy singiel promujący najnowszy album Mirka i Magdaleny Czyżykiewicz, który ukaże się pod naszym patronatem medialnym. Słowa do nowego utworu napisał Jacek Bończyk.

Mirek Czyżykiewicz połączył brzmienie swojej lutniczej gitary Teryksa  z gitarą elektryczną swojej żony Magdalena Czyżykiewicz-Janusz. Razem są w trakcie tworzenia muzyki do tekstów wybitnych autorów i poetów, a płyta “PIANO” ukaże się latem tego roku.

“PIANO” to płyta, która opowie o ludzkich emocjach, relacjach i miłości. Refleksyjna i klimatyczna, a jednocześnie z typowym “zadziorem” nie tylko za sprawą gitary elektrycznej Magdy, ale przede wszystkim dzięki szczególnemu brzmieniu głosu Mirka. Będzie to wyjątkowa forma połączenia twórczości Mirka i Magdaleny Czyżykiewicz, próba syntezy pierwiastka męskiego i żeńskiego ich wspólnej pasji, oraz pracy na przestrzeni ostatnich lat. Płyta “Piano” ma swoją wyjątkową historię tworzenia, a każdy utwór, kompozycja muzyczna, dźwięk i aranżacja ma jakieś konkretne znaczenie i swoją małą opowieść.

Artyści założyli i zbudowali własne studio nagrań w pracowni mieszczącej się w ich domu. Zyskali dzięki temu pełną przestrzeń i swobodę tworzenia, którą będzie można usłyszeć już niebawem na płycie.

Płyta będzie dostępna we wszystkich Empikach w Polsce, dystrybucją fizyczną zajął się Asfalt Direct. Single i płyta będzie też dostępna na wszystkich platformach streamingowych  za sprawą e-muzyki.

Planowany jest preorder, o którym Artyści będą informowali na swojej stronie. Koneserów twórczości Mirka Czyżykiewicza czeka też nie lada gratka, ponieważ “PIANO” – Mirka i Magdaleny ukaże się również na winylu. Pierwszym singlem promującym to wydarzenie był utwór “I znów mnie tylko pół” do słów Jacka Bończyka, którego premiera odbyła się 9 kwietnia 2021. Kilka utworów z zapowiadanego albumu będzie można usłyszeć podczas koncertu na Zamku w Będzinie (bilety są już w sprzedaży), a całość w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s