Emilia Pawłowska „Niebo nad jeziorem”

“Niebo nad jeziorem” to autorski debiut Emilii Pawłowskiej. Wokalistka wierna poezji i instrumentalnym improwizacjom definiuje swój wymiar muzycznej wrażliwości i ekspresji na swoim pierwszym autorskim albumie, który ukazał się 28 maja. Album promuje nowy singiel „W potrzasku” do którego powstał teledysk w reżyserii Olgi Czyżykiewicz.

„W potrzasku” to utwór do słów poetki Aliny Rzepeckiej, w którym artystka staje twarzą w twarz ze swoimi najskrytszymi pragnieniami i konfrontuje je z rzeczywistością.

“Zapraszam do mojego świata muzyki, wypełnionego szlachetnym, akustycznym brzmieniem i wspaniałą poezją. Nie spodziewałam się, że zarówno muzyka jak i poezja są mi aż tak bliskie. Słucham siebie, a świat mnie otaczający, ten najbliższy, prawdziwy, realny, wraz ze swoim majestatem, który wciąż i wciąż budzi we mnie szacunek i podziw, poddawany różnym przemianom wynikającym jednak często z “naturalnej kolei rzeczy”, stanowi dla mnie inspirację do podejmowania kolejnych kroków.”

Za warstwę liryczną albumu odpowiadają dwie poetki Anna Szuca i Alina Szepecka. Producentem i współkompozytorem płyty jest Adam Lemańczyk – ceniony pianista, klawiszowiec, aranżer i producent muzyczny, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na kierunku „Jazz i muzyka estradowa”, w klasie fortepianu Krzysztofa Herdzina. Adam Lemańczyk to aktywny muzyk sesyjny zarówno sceny rozrywkowej jak i jazzowej. Jest autorem muzyki własnej oraz wielu aranżacji muzyki poważnej, jazzowej oraz popularnej. W swoim dorobku artystycznym ma współpracę m.in. z:  BIBOBIT, Mietkiem Szcześniakiem, Wojtkiem Pilichowskim, Pawłem Steczkowskim, Grzechem Piotrowskim, Krzysztofem Iwaneczko, Krzysztofem Herdzinem, Rasm Almashan, Tadeuszem Seibertem, ElJazz Big Band, Teatrem Syrena, Teatrem im. Wilama Horzycy, Teatrem Muzycznym ROMA („5 Last Years”, „Ale Musicale!”), Filharmonią Pomorską im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy, TVP („Bitwa na Głosy”, „Voice of Poland”). Na co dzień jest wykładowcą w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej.

Emilia Pawłowska –  wokalistka, twórca piosenek, Krajnianka. Jej debiutem artystycznym był wydany w 2018 album z coverami najpiękniejszych polskich piosenek “Czas nas uczy pogody”, zaaranżowany w ciepłym jazzowym klimacie. Płyta zdobyła wielu fanów i została doceniona przez media m. in. Polskie Radio Pomorza i Kujaw (Radio PiK), Radio Weekend FM oraz Portal ISAK. W swoim regionie (kujawsko-pomorskie) popularyzuje twórczość polskich artystów “minionych lat” organizując kameralne koncerty z programem z płyty “Czas nas uczy pogody” oraz piosenką poetycką głównie do słów Marka Sochackiego w programie artystycznym “W Weronie”. Ponadto wierna poezji i instrumentalnym improwizacjom stara się zdefiniować swój autorski wymiar muzycznej ekspresji współpracując ze wspaniałymi muzykami nad kolejnym, w pełni studyjnym, pierwszym autorskim albumie zatytułowanym “Niebo nad jeziorem”. Wydawcą płyty jest wytwórnia płytowa SOLITON.

Album “Niebo nad jeziorem” dostępny jest w sklepie: soliton.pl

fot. okładka płyty (Marek Hofman / Izabela Hofman)

“Niebo nad jeziorem” streaming party:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s