Grzegorz Turnau „Na plażach Zanzibaru” (Yantimer Remix)

Yantimer, DJ i producent, przygotował remiks utworu „Na plażach Zanzibaru” Grzegorza Turnaua.

Yantimer  tak opowiada o utworze: Pamiętam, że ta piosenka zawróciła mi w głowie już w momencie jej wydania, czyli w roku 2010. Są tam użyte przez pana Jana Kantego Pawluśkiewicza genialne harmonie, całość ma orientalny posmak.”

“Do tego świetny tekst pana Leszka A. Moczulskiego, który 10 lat później, na początku pandemii, stał się wyjątkowo aktualny, biorąc pod uwagę wypowiadane w nim życzenie „Ach, na plażach, być na plażach Zanzibaru”. Mój remix jest w stylu afro-beat, użyłem w nim sporo instrumentów perkusyjnych (guiro, djembe, caxixi), pochodzących z Afryki. Z kolei linia basu ma dubowy sznyt. Trąbka Mikołaja Janowskiego nadaje całości chilloutowego charakteru.

Teledysk do remiksu „Na plażach Zanzibaru” został zmontowany z ujęć nakręconych przez Radka „Bonda” Bednarza – polskiego artystę, mieszkającego na Zanzibarze. Oprócz rajskich obrazków, widać tu fragmenty festiwalu Pamoja, organizowanego przez polską fundację Eklektik Art. Radek jest pomysłodawcą cyklu wydarzeń artystycznych na Zanzibarze, zatytułowanych Pamoja (wym. pamodża w jęz. swahili oznacza “jedność”) i promujących kulturę, muzykę i sztukę.

Festival Pamoja odbędzie się na Zanzibarze w dniach 3-17 lipca 2021 roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s