Szymon Morus oraz Orkiestra Kamprealna Progress “Mamona”/ “Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski” [zapowiedź]

Jeden z najbardziej znanych utworów zespołu Republika „Mamona” zapowiada album „Orchestral tribute to Grzegorz Ciechowski” Orkiestry Kameralnej Progress i dyrygenta Szymona Morusa. Płyta ukaże się w 4 czerwca pod naszym patronatem medialnym. Album to niecodzienny projekt poświęcony twórczości charyzmatycznego autora tekstów, kompozytora i producenta.

Grzegorz Ciechowski, bo o nim mowa, znany także jako Obywatel G.C i Grzegorz z Ciechowa, to jeden z najważniejszych twórców współczesnej muzyki polskiej. Jego osobowość, mimo upływu lat, nadal oddziałuje na miłośników muzyki, a także artystów, którzy z jego pracy czerpią inspiracje. Album dyrygenta Szymona Morusa oraz Orkiestry Kameralnej Progress – zespołu od początku swego istnienia związanego z Tczewem – miasta, w którym Grzegorz Ciechowski przyszedł na świat i stawiał pierwsze muzyczne kroki, to muzyczny hołd złożony artyście w 20. rocznicę jego śmierci.

Na płycie znajdą się przeboje Republiki, ale z absolutnie oryginalnym spojrzeniem na muzyczną spuściznę Ciechowskiego. Usłyszymy m.in. takie utwory jak: „Mamona”, „Śmierć w bikini”, „Biała flaga”, „Telefony”, „Odchodząc” czy też „Nie pokonasz miłości” – ścieżkę dźwiękową z filmu „Wiedźmin”.

Aktualnie trwa przedsprzedaż płyty fizycznej na stronie:

https://muzykacyfrowa.pl/collection/orchestral-tribute-to-grzegorz-ciechowski

5 pierwszych albumów kupionych w przedsprzedaży będzie zawierać autograf perkusisty zespołu Republika! Dodatkowo do dwóch wybranych przez wydawcę albumów przedsprzedażowych zostanie dołączone podwójne zaproszenie na koncert Orkiestry Kameralnej Progress, promujący niniejszy album.

„Mamona” – link do platform cyfrowych: https://id.ffm.to/mamonaA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s