Kasia Lisowska „Linia Życia” [zapowiedź albumu]

29 kwietnia w ramach Lydian Series warszawskiej wytwórni Requiem Records ukaże się nowa płyta wokalistki, kompozytorki, autorski tekstów i pedagog Kasi Lisowskiej zatytułowana „Linia Życia”.

Płyta „Linia Życia” jest zbiorem 10-ciu autorskich utworów. Za muzykę i warstwę tekstową odpowiada Kasia Lisowska. Kompozycje dojrzewały w niespiesznym tempie. Podejmowana w nich tematyka dotyka poszukiwań samego siebie, opowiada o byciu silną kobietą, choć jednocześnie kruchą i niezwykle wrażliwą. Płyta utrzymana jest w klimacie akustycznego popu z elementami improwizacji instrumentalnych, które razem z tekstem i melodią doskonale korespondują.

W nagraniach płyty wzięło udział grono znakomitych muzyków, którzy na co dzień realizują się we wspólnych projektach, solowo oraz jako muzycy sesyjni. Przede wszystkim jednak jest to grupa Przyjaciół, którzy włożyli w ten projekt ogrom serca i talentu. Producentem muzycznym płyty jest Łukasz Luka Kowalski-pianista, aranżer, realizator dźwięku, kierownik muzyczny zespołu Andrzeja Piasecznego. Posiada w swoim dorobku artystycznym wiele świetnych płyt, z czego część okryła się złotem i platyną. Przy płycie pracowali: Łukasz Szafrański- perkusja, Tomasz „Orzeł” Rząd- gitary, Maciek Boguta- gitary, Marek Buchowicz- gitara basowa, którzy współtworzą zespół Andrzeja Piasecznego, a także Sebastian Sipa- gitara basowa oraz Piotr Goworek- chórki.

Kasia Lisowska to wokalistka estradowa i sesyjna, trener wokalny, pianistka, kompozytorka, pedagog, kierownik muzyczny, reżyser spektakli muzycznych, autorka tekstów do piosenek.

Założycielka, solistka, pianistka i kierownik muzyczny zespołu „Mocni Duchem”, działającego przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie. Z chórem UJK wystąpiła w kilkudziesięciu koncertach (m.in. „Świętokrzyska Golgota”, „Tu es Petrus”, „Psałterz wrześniowy”). Kierownik artystyczny w ramach europejskiego projektu wymiany młodzieży z Litwy, Węgier, Włoch i Polski „Duch w pieśni ukryty” (Oratorium Świętokrzyskie Św. Jana Bosko w Kielcach).W latach 2008-2011 koncertowała z zespołem ŁDZ Orkiestra (instrumenty klawiszowe), wspierającym artystę O.S.T.R. Adama Ostrowskiego.

W latach 2008-2012 członkini żeńskiego zespołu „SheMoans” (instrumenty klawiszowe, background vocal), który uświetnił swoimi występami programy „Szymon Majewski Show” oraz „Szymon na żywo” w TVN. Z zespołem nagrała utwór pt. „SuperGirl” do programu rozrywkowego TVN „Top Model”, wzięła udział w krajowych preselekcjach do Eurowizji w 2011 r., a także podczas 48. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie „SuperPremiery”.

Od 2014 r. do chwili obecnej stale współpracuje z Andrzejem Piasecznym, z którym regularnie koncertuje (wokal wspierający, instrumenty klawiszowe, autorka muzyki). Owocem współpracy są wspólne kompozycje, koncerty i nagrania fonograficzne emitowane w ogólnopolskich stacjach radiowych i telewizyjnych.

Trener wokalny w telewizyjnych programach edukacyjnych o profilu muzycznym, m.in. „Teleranek” i „Petersburski Music Show” emitowanych w TVP ABC. Od 2015 r. członek Stowarzyszenia Wokalistów MIX w Gliwicach, zaś od 2017 r. International Voice Teacher of Mix (USA).

W 2009 r. otrzymała Statuetkę Scyzoryka (pierwsza nagroda) w I edycji ogólnopolskiego Festiwalu Nagrody Artystyczne „Scyzoryki” w kategorii wokalistka. Autorski utwór „I Believe” został wyróżniony podczas konkursu „UK Songwriting Contest 2016”. W 2020 roku z zespołem „Kusz” otrzymała II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Scyzoryki 2020

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s