RAT KRU „Grzyby” x Mery Spolsky

Do odsłuchu trafił właśnie nowy singiel poznańskiego duetu RAT KRU. Związani z Kayax artyści zapowiadają nim swój drugi autorski album pod tytułem „Winogrady”. W utworze można usłyszeć wokalistkę Mery Spolsky, z którą w przeszłości Ratkrusi mieli okazję niejednokrotnie dzielić scenę. Mery wystąpiła również w szalonym teledysku do „Grzybów”, którego klimat stał się już wizytówką Poznaniaków.

RAT KRU

Zespół RAT KRU lubi o sobie mówić, że jest zagubionym ogniwem polskiej elektroniki. Witold Skrzypczak i Paweł Horbowy to zdecydowanie bardzo ekscentryczny duet, który w swej twórczości postawił na brzmienia mocno inspirowane stylistyką retro, do której dodał dużo autorskiego szaleństwa i uroku. Ich poprzednie single, takie jak „Cześć”„Ego”, czy „Świnia” zjednały wokół siebie fanów i słuchaczy, którzy bardzo dobrze rozumieją tę konwencję, sposób ekspresji i delikatne puszczenie oka w ich stronę. Niemal po roku od wydawniczego debiutu, poznański duet wraca z kolejnym hitem, który jest pierwszą zapowiedzią ich drugiego albumu.

Przywoływane „Grzyby” to utwór w klimacie RAT KRU. Skoczna elektronika ze słowiańskim sznytem, na której znakomicie odnajdują się wersy Pawła Horbowego. Tym razem wokaliście towarzyszy Mery Spolsky – jedna z najbardziej obiecujących artystek młodego pokolenia, która również uwielbia bawić się muzyczną formą. Tak o swoim najnowszym dziele opowiada sam zespół:

„Piosenka jest o randce po zjedzeniu „ grzybków’’. Klip kręcił książę VHS-u z zespołu Wczasy – Jakub Żwirełło. Obraz nawiązuje do kultury biesiad lat 90. i kultowej baśni „Królewna Śnieżka”. Całość zrealizowana jest w parafii św. Wojciecha w Poznaniu.” 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s