Artyści Przeciw Nienawiści (film dokumentalny)

Idea koncertu Artyści Przeciw Nienawiści zrodziła się w styczniu 2019 roku, tuż po tragicznych wydarzeniach które miały miejsce podczas gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Inicjatorką przedsięwzięcia była Doda, która krótkim filmem opublikowanym na Instagramie poruszyła tysiące osób i setki artystów. W ciągu doby od publikacji został zebrany zespół wolontariuszy i specjalistów, którzy pracowali nad organizacją.

Koncert Artyści Przeciw Nienawiści odbył się 27 lutego 2019 roku w łódzkiej Atlas Arenie. Przyciągnął ogromną publiczność i zjednoczył 120 artystów, aby wspólnie przeciwstawić się nienawiści.

Film dokumentalny jest zapisem koncertu oraz przygotowań tego wyjątkowego wydarzenia. Przedstawia również wypowiedzi zaangażowanych artystów i twórców, którzy opowiadają o swoich doświadczeniach z hejtem i sposobach na walkę z nim, oraz emocjach, które towarzyszyły im podczas tego dnia.

Po koncercie została powołana do życia Fundacja „Artyści Przeciw Nienawiści”, której głównym celem jest przeciwdziałanie mowie nienawiści w przestrzeni publicznej. Jednym z najważniejszych projektów fundacji będzie ten, który w lutym b.r. udowodnił, że niezależnie od dzielących nas poglądów, wszyscy sprzeciwiamy się krzywdzeniu drugiego człowieka. Koncert “Artyści Przeciw Nienawiści” miał odbyć się po raz drugi – wiosną 2020 roku.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s