MY NAME IS NEW – nowy projekt KAYAXu dla początkujących twórców

„Od momentu powstania Kayaxu wspieramy młodych twórców. Od lat otrzymywaliśmy całe mnóstwo demówek, którym przesłuchiwaliśmy się z uwagą. Bardzo często te nagrania okazywały się kopalnią ciekawej i oryginalnej muzyki. Czasem ci początkujący artyści, potrzebują jedynie wsparcia merytorycznego i ukierunkowania, żeby zadebiutować z przytupem.” – mówi Tomik Grewiński szef Kayaxu. „Chcąc objąć opieką i podzielić doświadczeniem z jak największym gronem artystów, musieliśmy wyjść poza utarty schemat. Tak innowacyjny projekt My Name Is New, którego głównym celem jest edukacja, promocja i dystrybucja cyfrowa muzyki – jednym słowem chcemy ułatwić profesjonalny start na rynku muzycznym początkującym artystom solowym i zespołom.” – dodaje Tomik.

Platforma My Name Is New została powołana do życia na przełomie sierpnia i września, a już do projektu zgłosiło się blisko 200 artystów reprezentujących najróżniejsze gatunki muzyczne.

Utwory pierwszych wyróżnionych twórców można posłuchać na pierwszej playliście otwierającej cykl – jest świeżo, zaskakująco i bardzo różnorodnie. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba! Z każdym kolejnym tygodniem na playliście będą pojawiały się nowe utwory zgłoszone do My Name Is New, więc zachęcamy Was do subskrybowania i śledzenia. Stay tuned!

Jak się zgłosić?

To dziecinnie proste! Wystarczy wejść na stronę http://www.mynameisnew.pl i wypełnić formularz, żeby zgłosić utwór. Tam znajdują się także wszystkie szczegółowe informacje na temat projektu.

Co potem?

Eksperci z Kayaxu słuchają tego uczciwie, dyskutują, czasem się posprzeczają przy tych dyskusjach i głosują. Nagrania, które w demokratyczny sposób zostały uznane jako najbardziej interesujące zostają udostępnione w dystrybucji cyfrowej, a z nich powstają playlisty sygnowane My Name Is New. Dział promocji Kayax troszczy się, żeby te playlisty były odpowiednio pozycjonowane i docierały do jak największej rzeszy słuchaczy.

Co z tego mają artyści?

Po pierwsze ich muzyka jest promowana. Po drugie, dostają wsparcie merytoryczne – pakiet rad i wskazówek na temat tego, jak promować się w internecie, mediach społecznościowych, w serwisach streamingowych, jak budować i dbać o swój artystyczny wizerunek, jak współpracować z organizacjami takimi jak ZAiKS czy jak nawiązywać kontakty z organizatorami koncertów itd. Po trzecie, Kayax „ma ich na oku” i bierze w pierwszej kolejności pod uwagę podczas poszukiwań suportów dla artystów, specjalnych projektów, a może szerszej współpracy fonograficznej. Po czwarte dzięki cyfrowej dystrybucji monetyzują swoją muzykę.

Pierwszą ambasadorką My Name Is New jest artystka Kayaxu – Mery Spolsky, której zaradność i zaangażowanie mogą być drogowskazem dla wielu młodych artystów, jak debiutować z przytupem. To na jej przykładzie omawiamy wiele kwestii związanych z promowaniem muzyki w sieci. Artykuły na ten temat także dostępne są na stronie  http://www.mynameisnew.pl.

Playlista My Name Is New dostępna do odsłuchu:

Kontakt z Marią Dudek, koordynatorem projektu:  mnin@kayax.pl

Facebook 
Instagram

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Programu „Rozwój Sektorów Kreatywnych”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s