Rekord „Reputation” w USA

Jak donosi serwis Billboard „Reputation” w ciągu pierwszych trzech dni dostępności na rynku, tj. od piątku do niedzieli, sprzedało się na terenie Stanów Zjednoczonych w liczbie przekraczającej 925 tysięcy egzemplarzy. Tym samym artystka pozbawiła Eda Sheerana i jego album ‚Divide’ tytułu najlepiej sprzedającego się krążka tego roku na tamtejszym rynku. Przypominamy, że wydany w marcu longplay irlandzkiego wokalisty sprzedał się do tej pory w USA w nakładzie 920 tys. Tuż za Brytyjczykiem i Taylor znajdują się aktualnie krążki od Kendricka Lamara („Damn.„), Bruno Marsa („24K Magic”) oraz soundtrack do filmu animowanego „Moana„.

„Po tym jak ‘Reputation’ rozeszło się w ponad 700 tysiącach egzemplarzy pierwszego dnia w Stanach Zjednoczonych, album dalej sprzedaje się w szybkim tempie. Na dzień 12 listopada (niedziela), krążek sprzedał się w liczbie ponad 925 tysięcy, jak donoszą wstępne raporty stworzone przez Nielsen Music” ~ Billboard.

Analitycy amerykańskiego rynku muzycznego spodziewają się najwyższego wyniku w karierze Swift, jeśli chodzi o sprzedaż krążka w pierwszym tygodniu. Aktualnie przewiduje się, iż po ‚Reputation’ w ciągu pierwszych 7 dni sięgnie w Stanach ok. 1.4-1.5 mln osób. Poprzedni album wokalistki ‘1989’ rozszedł się w ponad 1.29 milionach egzemplarzy w swoim premierowym tygodniu. „Reputation” najprawdopodobniej stanie się czwartym z rzędu longplayem 27-letniej artystki, który w ciągu pierwszych siedmiu dni od premiery przekroczy milion legalnie zakupionych kopii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s