The Winner is …

Serwis muzyczny Hits Daily Double właśnie opublikował finalne wyniki sprzedaży albumów za zeszły tydzień. Obyło się bez zaskoczeń: Amerykanie najchętniej sięgali po ostatni krążek P!nk  „Beautiful Trauma„. Album poradził sobie lepiej niż prognozy opublikowane na początku tygodnia. Materiał promowany przez singiel „What About Us” w pierwszym tygodniu rozszedł się w ilości 407 tysięcy sztuk, z czego 384 tysiące pochodzą ze sprzedaży tradycyjnej krążka.

Na osiągnięty przez wokalistkę wynik pozytywnie wpłynęło tzw. ticket-bundle, czyli połączenie sprzedaży albumu ze sprzedażą biletów na trasę koncertową „Beautiful Trauma World Tour„. Wraz z zakupem wejściówki na show piosenkarki w Stanach Zjednoczonych do fanów trafiał nowy krążek P!nk. Sprzedaż pochodząca z tego właśnie źródła oscyluje wokół 200 tys. egzemplarzy.

Premierowe wydawnictwo P!nk na półki sklepowe trafiło dokładnie 13 października 2017 roku. Album „Beautiful Trauma” to pierwszy krążek amerykańskiej gwiazdy od czasu wydanego w 2012 roku „The Truth About Love„. Poprzedni album wykonawczyni przeboju ‚Try’ w pierwszym tygodniu w Stanach Zjednoczonych zakupiło ponad 284 tysiące osób.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s