Morphom, Swiernalis – Діти/Dzieci 🇺🇦🇵🇱

‘Діти [Dzieci]’ to niespodziewanie powstała piosenka antywojenna i ponadnarodowa, a także budujący przykład na to jak muzyka potrafi łączyć, pomimo tragicznego backgroundu jakim jest wojna w Ukrainie.

Wrzucając utwór na streamingi, nie zwróciliśmy uwagi na datę premiery – 11 listopada nadaje dodatkowy wydźwięk tej piosence. A co gdyby tego dnia zamiast kłócić się między sobą – obrać inną perspektywę i cieszyć się tym, że jesteśmy wolni?

“Stworzyliśmy ten utwór jako przestrogę, ale i obietnicę dla kolejnych pokoleń – nie powtarzajcie naszych błędów, pamiętajcie jak budować przyjaźnie i dbać o pokój.

Paweł i Roman poznali się wiosną 2022 roku w Budapeszcie na obozie kompozytorskim, jako reprezentanci Polski i Ukrainy. Po powrocie do Polski muzycy kontynuują znajomość i współpracę na gruncie artystycznym. Jedno ze spotkań w studio zaowocowało powstaniem singla “Діти”, w którym artyści uchwycili to, co przez lata łączyło i dzieliło ich kultury na tle trudnej dla obu stron historii.

MORPHOM – a właściwie Roman Cherenov to ukraiński producent i wokalista, od prawie roku zamieszkały w Warszawie. Współpracował z takimi artystami jak Jamala, AGONY, Pianoboy, VovaZiLvova, Jerry Heil, LAUD, The Manaken, KRUTЬ, OTOY, Maks Ptashnyk, SadSvit i innymi. Odpowiada za takie hity jak Jerry Heil – #ОЧРАНА_ОТМЕНА, Jamala – I Believe in U, LAUD – In This Night, DANTES – Now You Are 30, AGONY – On Dark Streets

SWIERNALIS – tekściarz, producent i wokalista, na co dzień związany z wytwórnią Kayax oraz zespołami Hoszpital i Kryształy. Na swoim koncie posiada wiele znanych utworów, które powstały we współpracy z takimi artystami jak Rogucki, Małgorzata Ostrowska, Michał Szpak, Sarsa i inni. Aktualnie dzieli się singlami z trzeciego albumu, który ukaże się na początku 2023 roku.

Facebook

https://www.facebook.com/morphommusic

https://www.facebook.com/Swiernalis

Instagram

https://instagram.com/morphom

https://www.instagram.com/swiernalis/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s