Live Sesja Ani Leon w ramach akcji #WawelJestWasz

Ania Leon to kolejna młoda artystka, która w ramach akcji #WawelJestWasz zaprezentowała fragment autorskiego materiału. Live sesja, w trakcie której usłyszymy utwory „Łezki”, „Tańcz”, czy rework hitu „Miłość, Miłość”, została zarejestrowana w przestrzeni zawierającej zbiory kamiennych rzeźb i detali architektonicznych pozyskanych w trakcie licznych badań archeologicznych.

Wytwórnia Kayax znana jest z tego, że chętnie angażuje się w oryginalne i nieszablonowe projekty muzyczne. Kolejnym potwierdzeniem tej tezy jest współpraca z Zamkiem Królewskim na Wawelu, w ramach której powstały wyjątkowe wideo live sesje prezentujące twórczość młodych, utalentowanych artystów. Występy zostały zarejestrowane w zachwycającym anturażu wawelskiego Muzeum i są dobitnym przykładem na to, że z połączenia sztuki dawnej oraz współczesnej może wyjść coś ponadprzeciętnego.

Wszyscy ci, którzy śledzą tegoroczną aktywność wydawniczą Kayaxu, znają doskonale osobę Ani Leon oraz jej dotychczasową twórczość. „Łezki”„Tańcz”, czy też autorski rework hitu „Miłość, Miłość” to piosenki, którymi Ania zaskarbiła sobie sympatię słuchaczy. Jej oryginalny styl został dostrzeżony również przez dziennikarzy muzycznych oraz organizatorów koncertów, czego najlepszym dowodem są coraz liczniejsze występy artystki. O tym, jaka energia oraz klimat im towarzyszą, można się przekonać oglądając krótką live sesję, jaka powstała w ramach współpracy z Zamkiem Królewskim na Wawelu. Ania wraz z zespołem zagrała autorski materiał w przestrzeni Wawelskiego Lapidarium, które jest zbiorem kamiennych rzeźb i detali architektonicznych pozyskanych w trakcie badań archeologicznych prowadzonych na terenie wzgórza niemal od stulecia. W części wystawy poświęconej kamiennej dekoracji budowli jest eksponowany wybór najcenniejszych wawelskich obiektów. Są one prezentowane nie tylko jako elementy wystroju architektonicznego, ale mają za zadanie również ilustrować losy związane z przekształceniem historycznych budowli Wawelu.

Zapis wideo z występu Ani Leon, podobnie jak opublikowane wcześniej live sesje Agaty Gołemberskiej oraz Rafa Skowrońskiego, są dostępne na youtubowym kanale KayaxTV.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s