88’ rok, powrót do kaset CC Catch i Cohena oraz tajemnicza podróż w nowym singlu Leskiego „126p”

Piosenka „126p” zamyka wydany w czerwcu tego roku album „Supersam” Leskiego i jest najbardziej osobistym utworem artysty.

„126p” to utwór o przemijaniu i stracie. Sytuacjach i ludziach, którzy decydują o tym, jaki masz kolor. Pewnego dnia budzisz się i wiesz, że gdyby nie oni, nie byłbyś tym kim jesteś.

„Klip do „126p” jest zapisem chwili, spaceru, podróży. Podglądaniem myśli. Jest wszystkim tym, co wykracza poza obraz” – mówi Leski.

„Prowadziłem auto. Jechałem do kumpla. Noc, żółte światła latarni i samochód na długich światłach nadjeżdżający z przeciwka przypomniał mi podróż pierwszym samochodem rodziców. Wakacje 88’. Bliźniaczo podobne kadry. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że miał ze mną jechać ktoś jeszcze. Ktoś, kto się nie zjawił. Ktoś, kogo rolę w moim życiu zrozumiałem dopiero dzisiaj” – dodaje.

„126p” pochodzi z  trzeciego studyjnego albumu Leskiego o symbolicznym tytule „Supersam”. Z wydawnictwa ukazało się pięć singli – „Nie chcę zmieniać nic”, „Supersam”, „Chiny”, „Składak”, oraz „Planszówki”, które pokazały, że artysta wraca do muzycznych korzeni, zostawiając jednocześnie miejsce na eksperymenty. Leski opisuje w tekstach codzienność, pokazując, że czasem w najbardziej zwyczajnych sytuacjach (np. podczas zakupów w sklepie) mogą rodzić się najgłębsze refleksje.

POSŁUCHAJ UTWORU „126p”

„SUPERSAM” to intymny i szczery album, który jest efektem nie tylko pandemicznych doświadczeń i przymusowej izolacji ale również ukłonu w stronę wspomnień z dzieciństwa. Leski cały album, stworzył w swoim domowym studio. Jest on nie tylko autorem tekstów i warstwy muzycznej, ale odpowiada również w całości za jego produkcję. Roi się w nim od charakterystycznych dla niego  neo-folkowych dźwięków, połączonych z elektronicznymi beatami i synthpopowymi melodiami.

„126p” to ostatni singiel promujący, trzeci, autorski album artysty.

POSŁUCHAJ PŁYTY „SUPERSAM”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s